FRES Architects: 23 bytů

FRES Architects: 23 bytů

 
 
 
 

FRES Architects: 23 bytů

Novostavba bytového domu v Béthune, FrancieKlient: Pas-de-Calais Habitat
Autor:
FRES Architects
Projekt, realizace: 2006-2012
Foto:Philippe Ruault


Architekti o projektu:
Vlastní projekt je obklopen heterogenní zástavbou ze sedmdesátých let. Nalézá se mimo silniční síť. Prvkem, který to vše spojuje dohromady, je veřejný prostor. Stavba je realizována podél dvou ulic, má čtyři podlaží, jen nároží obou bulvárů je zvýšeno o dvě patra. Nad prvním patrem je vynechán otvor, který dodává fasádě zajímavý rytmus a který prakticky slouží jako společná terasa pro obyvatele domu. Celá fasáda je z černých cihel. Vstupní hala je pojata jako obrovské barevné okno nad veřejným prostorem a její transparentnost je v dokonalém kontrastu s neprůhledností černých cihel.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.