Fyzioterapeutické ordinace a kanceláře

Fyzioterapeutické ordinace a kanceláře

Ruská ulice, Jičín

(21. 4. 2020) BLOK Architekti

   
 
 
 
 

Fyzioterapeutické ordinace a kanceláře

Dům stojí na složitém pozemku nedaleko centra města. Místo bylo zároveň výzvou, jak dům umístit a jak bude reagovat na své okolí. Lokalita se nachází téměř na břehu řeky Cidliny, nedaleko je most a počítá se i s úpravou křižovatky v ulici Ruská a Raisova na kruhový objezd. Objekt jsme umístili na hranici pozemku tak, aby dotvořil ulici Ruská. Přitom stojí solitérně a jakoby se natáčí do ulice Nábřeží Irmy Geisslové a do plánované křižovatky – kruhového objezdu. Tvoří ho kompaktní hmota, její tvar reaguje na možnosti využití pozemku. Pevnou, zděnou část domu tvoří tři půdorysně uskakující obdélníky. „Změkčuje“ je křivka, kopírující hranici pozemku a chodníku. Podél hranice pozemku tvoří oplocení, pak se zvedá na terasu v patře a opět klesá, aby vznikl krytý vstup do domu, dále opět přechází v oplocení pozemku.
Autorská zpráva

Foto: MgA. Jiří Ernest       

Zastavěná plocha: 71,2 m2
Plocha pozemku: 175 m2

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

22. 4. 2020 06:24:25. Re: Fyzioterapeutické ordinace a kanceláře. kůV

  Je to fikaně udělané, předpokládám, že to slouží veřejnosti .... jakým fíglem se podařilo zrušit WC pro invalidy?

22. 4. 2020 09:19:18. Re: Fyzioterapeutické ordinace a kanceláře. KB

  Důmyslně zastavěné místo zdánlivě k nezastavění. Jen tak dál!
Snad jen škoda toho soklu s marmolitfujem...

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz