Fyzioterapeutické ordinace a kanceláře

Fyzioterapeutické ordinace a kanceláře

Ruská ulice, Jičín

(21. 4. 2020) BLOK Architekti

   
 
 
 
 

Fyzioterapeutické ordinace a kanceláře

Dům stojí na složitém pozemku nedaleko centra města. Místo bylo zároveň výzvou, jak dům umístit a jak bude reagovat na své okolí. Lokalita se nachází téměř na břehu řeky Cidliny, nedaleko je most a počítá se i s úpravou křižovatky v ulici Ruská a Raisova na kruhový objezd. Objekt jsme umístili na hranici pozemku tak, aby dotvořil ulici Ruská. Přitom stojí solitérně a jakoby se natáčí do ulice Nábřeží Irmy Geisslové a do plánované křižovatky – kruhového objezdu. Tvoří ho kompaktní hmota, její tvar reaguje na možnosti využití pozemku. Pevnou, zděnou část domu tvoří tři půdorysně uskakující obdélníky. „Změkčuje“ je křivka, kopírující hranici pozemku a chodníku. Podél hranice pozemku tvoří oplocení, pak se zvedá na terasu v patře a opět klesá, aby vznikl krytý vstup do domu, dále opět přechází v oplocení pozemku.
Autorská zpráva

Foto: MgA. Jiří Ernest       

Zastavěná plocha: 71,2 m2
Plocha pozemku: 175 m2

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

22. 4. 2020 06:24:25. Re: Fyzioterapeutické ordinace a kanceláře. kůV

  Je to fikaně udělané, předpokládám, že to slouží veřejnosti .... jakým fíglem se podařilo zrušit WC pro invalidy?

22. 4. 2020 09:19:18. Re: Fyzioterapeutické ordinace a kanceláře. KB

  Důmyslně zastavěné místo zdánlivě k nezastavění. Jen tak dál!
Snad jen škoda toho soklu s marmolitfujem...

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz