Galerie Šantovka

Galerie Šantovka

(28. 11. 2012) Nové obchodní centrum Galerie Šantovka vyrůstá na místě bývalé továrny Milo poblíž historického centra Olomouce. Součástí Galerie Šantovka, ve které najde práci zhruba 1000 lidí, bude také několik restaurací a kaváren. Chybět nebude ani multikino Premiere Cinemas, bowlingové centrum a multifunkční klubová scéna pro pořádání divadelních představení a koncertů. Autory projektu jsou ateliery BenoyATELIER 8000 spol. s r.o. (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Galerie Šantovka

Nové obchodní centrum Galerie Šantovka vyrůstá na místě bývalé továrny Milo poblíž historického centra Olomouce. Součástí Galerie Šantovka, ve které najde práci zhruba 1000 lidí, bude také několik restaurací a kaváren. Chybět nebude ani multikino Premiere Cinemas, bowlingové centrum a multifunkční klubová scéna pro pořádání divadelních představení a koncertů. Autory projektu jsou ateliery BenoyATELIER 8000 spol. s r.o. (doplněno Stavbaweb).


(ČTK) - V novém obchodním centru Galerie Šantovka, které vyrůstá na místě bývalé továrny Milo poblíž historického centra Olomouce, bude zhruba 180 obchodů. Galerie Šantovka má zahájit provoz příští rok na podzim a už nyní je více než 70 procent její plochy pronajato. ČTK to řekl jednatel společnosti Galerie Šantovka Richard Morávek.

Galerie Šantovka bude mít pronajímatelnou plochu 46.000 metrů čtverečních. "Budou zde zastoupeny prestižní značky z oblasti módy, elektra, potravin, zábavy, služeb a restaurací," uvedl Morávek. V podzemním patře Galerie Šantovka bude hypermarket Interspar či prodejna se sportovním zbožím Intersport. Mezi nájemce horních pater patří například obchody s módou H&M, Orsay, Replay a Tally Weijl. V nákupním centru si pronajal plochu také prodejce spotřební elektroniky Euronics, drogistický řetězec dm drogerie a společnost Baťa.

Práce na staveništi Galerie Šantovka byly zahájeny letos v únoru a po dokončení podzemních pater nákupního centra začala stavba nadzemní části. Nákupní centrum má být otevřeno příští rok na podzim, aby obchodníci mohli zužitkovat předvánoční nákupní horečku.

Galerie Šantovka bude prvním velkým obchodním komplexem v těsné blízkosti historického středu Olomouce. Nákupní centra jsou zatím pouze na okraji města. Tento týden ale bude v historickém jádru Olomouce otevřena ve zrekonstruované budově bývalého obchodního domu Prior nová Galerie Moritz s 35 obchody a supermarketem Billa.

Provozovatelé Galerie Moritz se otevření mnohem větší Galerie Šantovka neobávají. "Cílíme na obyvatele a návštěvníky centra Olomouce, kteří k nám budou chodit na příležitostné nákupy," řekl ČTK Radovan Pilich z developerské společnosti Reality management, která má projekt Galerie Moritz na starost. Velké rodinné nákupy podle něj zůstanou doménou nákupních center na okraji Olomouce, jelikož v okolí Galerie Moritz není dostatek parkovacích míst.

Stavba obchodního centra Galerie Šantovka je součástí stejnojmenné městské čtvrti Šantovka, kterou za deset miliard korun poblíž centra Olomouce plánuje postavit společnost SMC Development.

Doplněno Stavbaweb:
Autory projektu jsou ateliery BenoyATELIER 8000 spol. s r.o.


Související články:


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz