Galerie Teplice

Galerie Teplice

(21. 2. 2014) (ČTK) - V centru Teplic se otevře v březnu další velké nákupní centrum. Na náměstí Svobody tak budou dvě naproti sobě. Práci v obchodech a službách najde asi 500 lidí. Výstavba stála zhruba 1,2 miliardy Kč. ČTK o tom informoval mediální zástupce Galerie Teplice Martin Jonáš.

 
 
 
 

Galerie Teplice

(ČTK) - V centru Teplic se otevře v březnu další velké nákupní centrum. Na náměstí Svobody tak budou dvě naproti sobě. Práci v obchodech a službách najde asi 500 lidí. Výstavba stála zhruba 1,2 miliardy Kč. ČTK o tom informoval mediální zástupce Galerie Teplice Martin Jonáš.


V Teplicích byla v lednu nezaměstnanost 10,85 procenta. Přes vysokou nezaměstnanost podíl metrů čtverečních obchodních ploch na obyvatele neustále roste.
Třípodlažní budova se stovkou obchodů a restaurací nahradila obchodní dům Prior z roku 1981, kterému socialističtí architekti udělali místo zbouráním kompletního bloku staré zástavby, takzvaného teplického Špalíčku. K práci na nové stavbě si developerská společnost Dandreed přizvala architekty, kteří měli za úkol sjednotit dosud roztříštěné náměstí a zároveň nenarušit historický ráz.
 
Galerie se pro veřejnost otevře 14. března. Manažer obchodního centra Jan Růžička předpokládá, že areál pomůže oživit střed lázeňského města. K dispozici budou krytá parkoviště pro 400 aut. Právě přivedení velkého množství aut do centra kritizovala místní občanská sdružení. Dalších 300 parkovacích míst je v obchodním centru Fontana, které se otevřelo na náměstí Svoboda před koncem roku. Náklady na stavbu developerská společnost JHT vyčíslila na 820 miliónů korun.
V přepočtu na obyvatele má Česko nejvíce nákupních ploch ze sousedních zemí i v celém regionu.

Maloobchodních ploch bude nadále přibývat. Největší část maloobchodních prostor se připravuje v Ústeckém kraji (32 procent z celkové maloobchodní výstavby ve čtyřech projektech).Maloobchodních ploch včetně malých obchodů je nyní v Česku přes 3,7 miliónu metrů čtverečních. V Teplicích podle údajů Českého statistického úřadu v roce 2012 připadalo na 1000 obyvatel 38 metrů čtverečních obchodních ploch.


Doplněno Stavbaweb:
Autorem původního architektonického návrhu a projektové dokumentace Galerie Teplice je českobudějovický Ateliér 8000.
Úpravy projektu navrhli architekti a designéři studia BENOY.
Developerem a investorem projektu je společnost DANDREET, a.s., která projekt realizuje prostřednictvím projektové společnosti Galerie Teplice s.r.o.

Galerie Teplice

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz