Gymnázium v Ústí nad Labem se změnilo v moderní kampus

Gymnázium v Ústí nad Labem se změnilo v moderní kampus

(21. 10. 2014) Při dostavbě se uplatnily i materiály Thomsit

 
 
 
 

Gymnázium v Ústí nad Labem se změnilo v moderní kampus

Při dostavbě se uplatnily i materiály ThomsitGymnázium v Jateční ulici v Ústí nad Labem splňuje už na první pohled všechny představy o klasické historické budově, která v sobě spojuje tradici i úctu ke vzdělání.  Byla postavena už roku 1907 a gymnázium zde sídlí více než šedesát let. Studenti tuto školu bezpochyby navštěvují rádi, jen jim byla v posledních letech trochu malá. Proto k ní byla připojena moderní přístavba, která rozšířila objekt školy na moderní středoškolský kampus.

Stavební práce na ústeckém gymnáziu měly několik etap. Nejprve byla opravena historická budova, v rámci které navíc škola získala novou jídelnu a tělocvičnu. V další etapě se kampus rozrostl o nejviditelnější část areálu - nové křídlo, které má tvar půloblouku a v něm osm nových učeben. Nové třídy umožnily rozšířit kapacitu školy, která nyní pojme až 720 studentů. Zcela se proměnilo i okolí, především stará zahrada gymnázia. U hlavního východu z nového křídla vznikne amfiteátr se stupni pro příležitostné sezení studentů. Při jeho projektování byl kladen důraz na výbornou akustiku a možnost připojení kabeláže pro zvukovou aparaturu. Mezi novým křídlem a starou budovou pak vyrostlo nové atrium se stěnami porostlými břečťanem. Pokud bude hezké počasí, studenti tu najdou o přestávkách útočiště. Ve svahu nad školou se již rýsují i dvě nová hřiště, která gymnáziu dosud chyběla.

K moderní dostavbě architekt sladil přírodní linoleum Tarkett ze série ETRUSCO XF a vinylové podlahoviny Fatra (vzor EXTRA 2120-50) v příjemné šedožluté barvě. Přírodní linoleum bylo ukončeno řezaným soklem vysokým 100 mm a krycí lištou Döllken EL 3,5. Na úctyhodné ploše 960 m2 je realizovala místní firma Karla Rybáře – Podlahy Karel s. r. o. Pokládalo se na anhydrit v tloušťce cca 50 mm, do tříd byla použita stěrka Thomsit DM a penetrace R 766. Na chodbách se uplatnila sádrová stěrka Thomsit AS 1 Rapid v tloušťce cca 3 mm a opět penetrace R 766.

Techničtí poradci Henkel ČR vždy radí před pokládkou PVC a přírodního linolea anhydritové potěry stěrkovat a tohoto doporučení se držela i firma Karla Rybáře. David Mareček, Sales Manager Thomsit k tomu říká: „Anhydrit je nutné vždy přebrousit a vysát a po broušení není povrch dostatečně rovný a pevný, proto považujeme stěrkování za nutné. Důležité je použít vhodnou penetraci, z našeho sortimentu např. disperzní základní nátěry, použitý nátěr Thomsit R 766 byl zvolený výborně. Ze samonivelačních hmot pak doporučujeme stěrkovat anhydritovými stěrkami (včetně v kampusu použité stěrky Thomsit AS1 Rapid) – důvodem jejich použití je vyšší pevnost anhydritových stěrek a hlavně výrazně hladší povrch.“

Nejoblíbenější anhydritová stěrka v České republice Thomsit AS 1 Rapid bodovala kromě hladké plochy nízkým vnitřním pnutím, odolností vůči vzniku prasklin a vysokou výslednou pevností. Mimořádná obliba této stěrky není věcí náhody – stěrka je určená pro tloušťku vrstvy od 1 do 20 v jedné pracovní operaci, typické je pro ni díky zvýšené rozlevnosti snadné zpracování. Samonivelační hmota Thomsit AS 1 Rapid je čerpatelná a je vhodná i na potěry, betony, dlažbu, kámen, terraco a podklady s pevnými a voděodolnými zbytky lepidel. Také na DTD a OSB desky do max. 3 mm tloušťky vrstvy.Podlahoviny:

PVC Fatra EXTRA 2120-50,
přírodní linoleum Tarkett, série ETRUSCO XF

Stavební chemie Thomsit:
univerzální základní nátěr Thomsit R 766
samonivelační podlahová vyrovnávací hmota Thomsit DM,
anhydritová samonivelační podlahová vyrovnávací hmota Thomsit AS 1 Rapid

Realizace:
Podlahy Karel s. r. o, Ústí nad Labem

podle podkladů společnosti HENKEL

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz