H Arquitectes + dataAE: studentské koleje (Universitat Politècnica de Catalunya)

H Arquitectes + dataAE: studentské koleje (Universitat Politècnica de Catalunya)

(12. 2. 2013) Nové koleje pro univerzitní studenty se nacházejí v metropolitní oblasti Barcelony, severně od ní, v okrese Vallés a konkrétně v sousedství fakulty architektury (Escola Tècnica Superior d'Arquitectura del Vallès).

 
 
 
 

H Arquitectes + dataAE: studentské koleje (Universitat Politècnica de Catalunya)

Nové koleje pro univerzitní studenty se nacházejí v metropolitní oblasti Barcelony, severně od ní, v okrese Vallés a konkrétně v sousedství fakulty architektury (Escola Tècnica Superior d'Arquitectura del Vallès).

Architekti: H Arquitectes + dataAE
Místo: Sant Cugat del Vallès, provincie Barcelona, Španělsko
Tým H Arquitectes: David Lorente, Josep Ricart, Xavier Ros, Roger Tudó
Tým Data Ae: Claudi Aguiló, Albert Domingo
Spolupráce: Aleix Enguix, Ã?BAC Enginyers, Societat Orgànica, DSM arquitectes
Realizace: 2011
Foto: Adrià Goula a architekti


Navrhovaný projekt usiluje o zachování rovnováhy mezi stávajícími budovami, vnějšími plochami a novým bytovým domem.  Koleje tvoří dva dvoupodlažní bloky s atriem uprostřed, rovnoběžné s ulicí. Protože se jedná o bydlení pro studenty architektury, přišli jsme s programem, který umožňuje intenzivní kontakt mezi obyvateli, a to jak individuální, tak ve skupinách. Interiér bytů je flexibilní a atrium lze využívat jako prostor pro společné akce a události.
Projekt sází na průmyslovou výstavbu za použití pouze jednoho obytného modulu z prefabrikovaného betonu bez příček. Každá jednotka má jen nezbytné pevné prvky, konečná úprava a instalace jsou co nejjednodušší. Většina komponentů je montována na sucho, každý modlu může být snadno demontován, znovu použit nebo recyklován.


Dvě podlaží stavby využívají výhodu místní topografie, obě jsou přístupná přímo, nejsou zapotřebí výtahy a prostor pro chodby a schodiště mohl být redukován na pouhých 50 %. Atrium je zčásti kryté, takže se v něm udržuje mikroklima, které zvyšuje energetickou účinnost stavby a současně šetří náklady na plášť budovy.  Analýza životního cyklu prokazuje, že projekt ušetří až 50 % energie spojené se stavebními materiály a 70 % energie potřebné k zajištění standardních podmínek podle stavebně-technických předpisů (CTE – Código Técnico de la Edificación).


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz