H. Miller Bros: Constellations Bar

H. Miller Bros: Constellations Bar

(3. 10. 2014) Venkovní bar je společným návrhem bratrů Millerů -  návrháře nábytku Hughe Millera a architekta Howarda Millera. Bar se nachází uprostřed tzv. Baltic Triangle – bývalé průmyslové oblasti, která se postupně stala uměleckou čtvrtí.

 
 
 
 

H. Miller Bros: Constellations Bar

Venkovní bar je společným návrhem bratrů Millerů -  návrháře nábytku Hughe Millera a architekta Howarda Millera. Bar se nachází uprostřed tzv. Baltic Triangle – bývalé průmyslové oblasti, která se postupně stala uměleckou čtvrtí.

Architekt: H Miller Bros
Klient: Becky Pope, Nick Baskerville, Paul Seiffert
Adresa: 37-39 Greenland Street, Liverpool, Merseyside L1 0BS, UK
Architekti projektu: Hugh Miller Furniture, Howard Miller Design Ltd.
Krajinářské a zahradní úpravy: Gemma Jerome
Výroba nábytku: Mike Kerslake
Zemní a pokrývačské práce: Kevin and Jimmy of Building Maintenance
Realizace: 2014
Foto: Robert HolmesBratři Millerové, známí jako H Miller Bros, dostali v dubnu 2014 zadání vytvořit místo pro letní akce. Jejich úkolem bylo navrhnout a postavit projekt za méně než tři měsíce. Inspirací návrhu byl jak název místa, tak linie sedlových střech okolních viktoriánských skladů. Designéři dospěli k trojúhelníkovému motivu, který utvořil základ konstrukce i jejích komponentů.Standardní stavební prkna vytvářejí baldachýn podobný vafli, který rámuje tři různé sekce – dvě slouží pro bar, třetí se může stát DJ stánkem. Úhly cik-cakující střešní linie jdou paralelně s profily starých cihlových skladů, které jsou hned za barem, pohledová spodní strana střechy tvoří trojúhelníkovou mozaiku. "Vlnění podhledu dává prostoru různou atmosféru – pivnice, jídelna, intimní posezení," říká Hugh Miller. "Tyto prostory jsou však sjednoceny pravidelným vzorem stropu."Baldachýn spočívá na deseti podpěrách ve tvaru A, „Quadrapodech“. Podpěry jsou vyrobeny ze zeleného dubu, což je nesušené dřevo, a plní dvojí funkci i jako lavice nebo stoly. Laminované dřevěné nosníky přenášejí zatížení baldachýnu do podpěr. Trámy vyčnívají pod konstrukcí ven, což je využito k jednoduchému odvodu dešťové vody.Architekti navrhli všechny komponenty jako prefabrikované a sestavili je ve své dílně, která se rovněž nachází v lokalitě Baltic Triangle. Vše pak bylo sestaveno na místě za tři dny. Zakázkový nábytek, rovněž sestavený na místě, zahrnuje řadu stoliček, lavic a stolů a je také vyroben ze zeleného dubu. Některé prvky jsou trojúhelníkového tvaru, ale všechny lze zaklapnout dohromady a vytvořit z nich větší kusy nábytku. Doplňkem jsou velké květináče z recyklovaných pytlů na stavebniny. "Květináče jsou snadno přemístitelné, takže prosto lze snadno překonfigurovat a přizpůsobit ho proměnlivému programu uměleckých akcí, představení, filmových projekcí a trhům," dodal Miller.Projekt byl dokončen v červenci a fungoval během léta.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz