H3T: Rozhledna Sychrov

H3T: Rozhledna Sychrov

(21. 11. 2011) Rozhledna na bergfritu bývalé tvrze na Sychrově je prvním krokem na cestě k tomu, aby se z Rabštejna znovu stalo, tak jak tomu bylo v době jeho největšího rozkvětu, významné místo nejen regionálního charakteru. Město získá novou vyhlídku, odkud se budou všichni návštěvníci těšit z jeho krásy.

 
 
 
 

H3T: Rozhledna Sychrov

Rozhledna na bergfritu bývalé tvrze na Sychrově je prvním krokem na cestě k tomu, aby se z Rabštejna znovu stalo, tak jak tomu bylo v době jeho největšího rozkvětu, významné místo nejen regionálního charakteru. Město získá novou vyhlídku, odkud se budou všichni návštěvníci těšit z jeho krásy.


Rabštejn nad Střelou, nejmenší a především pak jedno z nejkrásnějších měst v Čechách, jako zázrakem unikl totalitnímu plánování i svobodnému zastavování. Dnes - až na pár drobných a bizarních výjimek - zůstává nedotčené a původní.Dochované torzo původní kamenné věže necháváme nedotčené. Doplňujeme jeho objem odlišným materiálem. Nová hmota respektuje rozměry i měřítko původní stavby. Hlavní konstrukce bude ze dřeva; vnější nástupní schodiště z kovu. Výletníci nejprve vyjdou po ocelovém schodišti, projdou původním dveřním otvorem a dostanou se dovnitř samotné věže. Odtud je povede vnitřní točité schodiště lemované pravidelným rytmem výhledů do kraje. Na vrcholové terase se konečně spojí jednotlivá filmová políčka výstupu v závěrečnou scénu.

Za neobvyklou odvahu a důvěru děkujeme všem místním obyvatelům, kteří nám nabídli jedinečnou příležitost ke spolupráci.

V současné době stojí v cestě projektu pro stavební povolení, jehož získání je předpokladem pro úspěšné podání žádosti o dotace na výstavbu samotné rozhledny, rozhodnutí regionálního pracoviště Národního památkového ústavu. Společně s místními obyvateli věříme, že se nám podaří jej nakonec získat a rozhlednu postavit.Zdroj: H3T
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz