Hascher und Jahle: Paulánský most v Branderburgu nad Havlem

Hascher und Jahle: Paulánský most v Branderburgu nad Havlem

(26. 5. 2011) Nové spojení mezi Promenádou sv. Anny a Panenskými schody v historickém centru města bylo otevřeno 20. dubna 2011.

 
 
 
 

Hascher und Jahle: Paulánský most v Branderburgu nad Havlem

Nové spojení mezi Promenádou sv. Anny a Panenskými schody v historickém centru města bylo otevřeno 20. dubna 2011.

Město Branderbutg nad Havlem je třetí největší město spolkové země Braniborsko. Na památky bohaté Staré Město (Aldstadt) je centrem úsilí památkové péče. Také lávka pro pěší přes městský kanál byla z 80 procent subvencována z prostředků městské památkové péče.

Paulibrücke (Paulánský most) vytváří přímé spojení mazi Hlavním nádražím a vnitřním městem.Návrh 40 metrů dlouhého a až čtyři metry širokého ocelového rámu zvítězil roku 2008 ve vyzvané soutěži a jeho autory jsou architekti z Berlína Hascher anu Jehle spolu s inženýry Leonhardt, Andrä und Partner (Stuttgart). Architekti most charakterizují jako "přemostění na více rovinách". 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz