Hasičská zbrojnice v Palkovicích

Hasičská zbrojnice v Palkovicích

Palkovice

(5. 10. 2017) Kamil Mrva Architects

   
 
 
 
 

Hasičská zbrojnice v Palkovicích

Hasičská zbrojnice v Palkovicích se nachází u pravého břehu řeky Olešná v blízkosti kostela a kina. Je jednou z nejdůležitějších a nejhodnotnějších staveb v centrální části obce, slouží místnímu spolku dobrovolných hasičů s velkou historickou tradicí pokračující dodnes. Navrhli jsme rekonstrukci původní budovy a nástavbu nad stávajícími garážemi. Objekty jsme spojili skleněným můstkem.
Původní objekt jsme sjednotili novou omítkou, krytinou a výměnou dřevěných oken. Interiér byl upraven pro klubovny spolku. V přízemí byl ponechán nájemní byt.
Nová část budovy je konstrukčně řešena jako dřevostavba z masivních panelů, v exteriéru s dřevěnou provětranou fasádou z modřínových desek. Nachází se zde univerzální zasedací místnost, sociální zázemí a boční vstup do objektu.

Hasičárna je první realizací našeho studia ve spolupráci s obcí v uplynulém období. V současné době máme zpracované např. studie centra obce, fasády kostela na Myslíku či nový most v blízkosti hasičárny.

Autorská zpráva
Foto: Studio Toast


Autor: Kamil Mrva; spolupráce Lenka Burešová, Jaroslav Holub, Jan Stuchlík
Statika: Tomáš Šenovský
Dodavatel: Turčina s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz