Havlíčkovy sady v Praze 2

Havlíčkovy sady v Praze 2

(30. 10. 2008)

 
 
 
 

Havlíčkovy sady v Praze 2

Fotogalerie ke článku (5)

Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady

Havlíčkovy sady  - situace

Havlíčkovy sady - situace
Celá fotogalerie (5)

Novostavba zázemí zahradníků a rekonstrukce dětského hřiště

Novostavba zázemí zahradníků a rekonstrukce dětského hřiště
Místo: Praha 2-Vinohrady, Havlíčkovy sady
Investor: Městská část Praha 2
Zpracovatel: Atelier M1 architekti s.r.o.
Zodpovědný projektant: Pavel Joba
Datum zpracování: 04/2004
Datum realizace: 2005-6
Rozloha: plocha areálu 2800 m2, objekt -zázemí 210 m2
Náklady: 20 mil. Kč
Foto: Stefan Siba, Jakub Havlas


Hřiště se nachází na kraji historického parku Havlíčkovy sady. Zakázka měla dvě funkčně odlišné části: nahradit novostavbou nevyhovující objekty pro zahradníky a rekonstruovat dětské hřiště. Územně oba objekty sousedí.
Pavilon zahradníků jsme umístili kolmo k ulici U Havlíčkových sadů, podélnou stěnou na hranici pozemků dětského hřiště a zázemí zahradníků. Pavilon tyto dva funkčně rozdílné celky odděluje, je však přístupný i z dětského hřiště (WC návštěvníků a přebalovací pult).

Dětské hřiště bylo rozšířeno, opraveno a doplněno. Bylo vystavěno nové hřiště pro míčové hry, po celé jeho délce (21,5 m) jsme zřídili pět dřevěných stupňů, které slouží k sezení a odpočinku uživatelů hřiště. Hrací plochu rozšiřujeme a narovnáváme tak, aby vznikl obdélník o rozměrech 13,4 x 21,3 m s tartanovým povrchem na betonovém podkladu. Hřiště je upraveno pro fotbal, volejbal nebo basketbal.

Zázemí zahradníků i dětské hřiště je od Havlíčkových sadů odděleno novým oplocením z ocelových sloupků a výplňových rohoží. Součástí oplocení jsou i vrata a branky a nově navržený kotec pro psy v blízkosti domku ostrahy. Opraveny a dobudovány byly opěrné zdi.

Vzrostlá zeleň obou pozemků byla odborně ošetřena. Nově jsou vysazeny dva stromy, živé ploty a popínavé rostliny a nově je vyset trávník.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz