Heinrich Böll Architects: Lukaskirche alias Lukas-K-Haus v Essenu

Heinrich Böll Architects: Lukaskirche alias Lukas-K-Haus v Essenu

(30. 1. 2014) Konverze evangelického kostela na víceúčelový vícegenerační dům

 
 
 
 

Heinrich Böll Architects: Lukaskirche alias Lukas-K-Haus v Essenu

Konverze evangelického kostela na víceúčelový vícegenerační dům

Architekti: Heinrich Böll Architects
Adresa: Planckstraße 115, Essen, Německo
Krajinářský architekt: Planergruppe Oberhausen GmbH
Statika: ahw Ingenieure GmbH, Münster
Technické sítě: Dohrmann, Essen
Realizace: 2013
Foto: Thomas Mayer

Kostel evangelisty Lukáše byl postaven v roce 1961, od roku 2008 však už ho žádná kongregace neužívala. Nový majitel se rozhodl pro smíšené využití budovy, která nyní nabízí školku, lékařské ordinace a byty. 


Architekti vložili do interiéru několik nových stropů ve snaze vytvořit ekonomičtější využití prostoru.


Jako reminiscenci na původní funkci navrhli otevřené schodiště na celou výšku konstrukce s původním vysokým oknem kostela z barevného skla.


V bývalém kostele se nyní nachází:
- vícegenerační bydlení evangelické obce

- bydlení pro seniory s pečovatelskými službami
- waldorfská mateřská školka

- bezbariérové byty pro nezávislé bydlení postižených osob
- lékařské ordinace
- modlitebna/přednáškový/koncertní sál nejen pro uživatele domu, ale také pro čtvrť Holsterhausen a farnost


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

6. 10. 2022 14:46:02

Re: Elysium spa

Paráda!

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz