HELUZ GROUP koupila výrobce izolačních skel firmu IZOS

HELUZ GROUP koupila výrobce izolačních skel firmu IZOS

(2. 8. 2021) Společnost IZOS je předním specializovaným výrobcem izolačních skel v ČR

   
 
 
 
 

HELUZ GROUP koupila výrobce izolačních skel firmu IZOS

Dne 23. 7. 2021 došlo k podpisu Akviziční smlouvy společností IZSPV s.r.o. (součást HELUZ GROUP), která se týká nabytí 100 % podílu na společnosti IZOS s.r.o. 

HELUZ GROUP je předním výrobcem kompletního stavebního systému HELUZ dodávaného především na trhy České a Slovenské republiky, Německa, Rakouska, Polska a Maďarska. Dále pak vlastní společnosti HELUZ dřevovýroba s.r.o., produkující nejrůznější typy dřevěných palet, společnost CIKO s.r.o., dodavatele vysoce kvalitních komínových sestav a společnost X Production s.r.o., kreativní agenturu se sídlem v Brně a pobočkami v Praze, Ostravě a ve Vídni.

Společnost IZOS s.r.o. byla založena v roce 1992 a je předním specializovaným výrobcem izolačních skel v ČR. Izolační skla vyrábí za použití nejmodernějších technologií na sedmi výrobních linkách ve třech výrobních závodech v Plzni, Žatci a Sudoměřicích. Pro jejich produkci používá materiály renomovaných světových výrobců a dosahuje vysoké kvality a přidané hodnoty svých výrobků.

„HELUZ GROUP se rozhodla využít této akviziční příležitosti zejména proto, že vidí vysoký potenciál dalšího rozvoje svých aktivit a společnost IZOS s.r.o. považuje za stabilní, dobře řízenou společnost s vysokou mírou přidané hodnoty. Začlenění výrobce tepelně izolačních skel vhodně doplňuje hlavní portfolio HELUZ GROUP, dlouhodobě zaměřené na výrobu tepelně izolačních cihel a dalších materiálů pro výstavbu budov s téměř nulovou spotřebou energií," uvedl generální ředitel Heluz Group Jan Smola.

Po schválení transakce ÚOHS proběhne fúze a vznikne nástupnická společnost HELUZ IZOS s.r.o. Cena akvizice nebyla zveřejněna. 

Začlenění výrobce tepelně izolačních skel vhodně doplňuje hlavní portfolio HELUZ GROUP dlouhodobě zaměřené na výrobu tepelně izolačních cihel a dalších materiálů pro výstavbu budov s téměř nulovou spotřebou energií.

podle podkladů HELUZ GROUP

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz