Herzog & de Meuron, Actelion Business Centre, Allsch

Herzog & de Meuron, Actelion Business Centre, Allsch

(11. 3. 2011) Před Vánoci 2010 byla otevřena nová administrativní budova farmaceutické firmy Actelion Pharmaceuticals od švýcarské kanceláře architektů Herzoga a de Meurona.

 
 
 
 

Herzog & de Meuron, Actelion Business Centre, Allsch

Před Vánoci 2010 byla otevřena nová administrativní budova farmaceutické firmy Actelion Pharmaceuticals od švýcarské kanceláře architektů Herzoga a de Meurona. 

Novostavba stojí v centru rychle rostoucího komplexu firmy Actelion v městečku Allschwil blízko Basileje. Je pracovištěm pro 350 zaměstnanců. Obsahuje  posluchárnu pro 120 osob, restauraci pro 230 hostů, kavárnu a 150 parkovacích stání. Pětipatrová budova má dvě podzemní polaží a šest nadzemních. Zaměstnancům architektura centra přinést podnětné pracovní prostředí. Ocelová konstrukce podpírá vykonzolovaná patra s různou dispozicí. Patra jsou naskládána nad sebe tak, že jejich výběžky vyčnívají do různých směrů. Čtyři body, které slouží vertikální komunikaci, jsou pro všechny patra společné.  Přestože koeficient povrchu a objemu je nevýhodný, má stavba mnoho vlastností trvale udržitelné architektury, jako jsou zelené střechy, trojitá zasklení oken, reaktivní žaluzie, fotovoltaické články atd.


 

Actelion Business Center
Místo: Allschwill, Kanton Basel-Land, Švýcarsko
Architekti: Herzog & de Meuron
Realizace: 08/2007 – 10/2010
Pozemek: 7610 m2
Zastavěná plocha: 3190 m2
Rozměry budovy: délka 80 m, šířka 80 m, výška 21 m
Objem budovy: 104 500 m3 (65 900 m3 nad zemí, 37 600 m3 v podzemí)
Celková plocha podlaží: 27 470 m2
Plocha fasád: 15 020 m2
Náklady: 130 million švýcarských franků

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz