Hlaváček & Partner: KOTI Hostivař II

Hlaváček & Partner: KOTI Hostivař II

(23. 6. 2014) Právě zkolaudovaný nízkoenergetický projekt KOTI Hostivař II rozšiřuje nabídku bydlení ve finském stylu, které v Česku staví developerská společnost YIT Stavo. Komorní projekt v klidné vilové čtvrti přináší celkem 38 nových bytů s nezaměnitelnou atmosférou.

 
 
 
 

Hlaváček & Partner: KOTI Hostivař II

Právě zkolaudovaný nízkoenergetický projekt KOTI Hostivař II rozšiřuje nabídku bydlení ve finském stylu, které v Česku staví developerská společnost YIT Stavo. Komorní projekt v klidné vilové čtvrti přináší celkem 38 nových bytů s nezaměnitelnou atmosférou.

KOTI Hostivař II vytváří ideální místo pro rodinný i single život. Zkušení architekti ze studia Hlaváček & Partner projekt navrhli s přihlédnutím k finskému stylu, který je patrný jak v exteriéru, tak v interiéru. „Projekt nabízí hned několik různých typů nového bydlení. Vyberou si zde rodiny s dětmi i jednotlivci a uspokojíme také náročnější klienty. Pro ty máme velkorysé bytové jednotky zařízené v nejvyšším standardu s velkými terasami s pěknými výhledy,“ říká Dana Bartoňová, obchodní ředitelka YIT Stavo.KOTI Hostivař II - bydlení ve finském stylu „Jako developer s finskými kořeny se snažíme do Česka přinášet to nejlepší z finského stylu bydlení. Proto do našich projektů promítáme některé typicky finské prvky. Kromě střídmého designu a funkčnosti jsou některé naše byty vybaveny saunami,“ uvádí Dana Bartoňová. Sauny jsou ve Finsku běžnou součástí bytu. Finové je využívají poměrně často, protože pravidelné saunování velmi příznivě ovlivňuje imunitu člověka. Také v KOTI Hostivař II se na sauny pamatovalo a přípravu pro její umístění zde má celá jedna čtvrtina bytů. Dalším typicky finským prvkem, který v KOTI Hostivař II nechybí, je zasklená lodžie. Finové ji používají často jako zimní zahradu. Severská architektura, která se vyznačuje čistými liniemi a střídmou barevností, je patrná také na fasádě domu. Na bílé barvě vyniknou rolety a výsuvné markýzy, které dotvoří vzhled celého domu. Barvy markýz jsou v sytých odstínech červené a žluté, barvy rolet si budou vybírat sami majitelé nových bytů z daného vzorníku. Developer nabízí také tři byty ve stavu před položením finálních povrchů podlah a obkladů v sanitárních prostorech. Znamená to, že majitelé si je mohou dostavět přesně podle svých představ.


Komfortní úsporné byty v KOTI Hostivař II Nové byty v KOTI Hostivař II vznikly ve dvou na sebe navazujících sekcích jednoho domu. Jedna sekce má čtyři nadzemní podlaží, druhá pět. Nabízejí dispozice od 1+kk až po 4+kk o velikostech od 30 m² do 122 m². Součástí projektu je také několik mezonetových bytů s charakterem řadových domků s vlastní předzahrádkou a garáží. Ke každému dalšímu bytu náleží prostorná sklepní kóje a minimálně jedno garážové stání v podzemním podlaží. Nechybí ani balkony, terasy a u bytů v přízemí předzahrádky o velikosti až 250 m2. Komfort bydlení umocňuje důmyslné dispoziční řešení, které pamatuje na dostatek úložných prostor. Bezpečnost rezidentů zajistí bezpečnostní zámky ovládané domácími telefony s displejem. Ty jsou propojené s kamerou u vstupů. Domácí telefon ovládá i garážová vrata. Celý objekt je koncipován jako nízkoenergetický s průkazem energetické náročnosti budovy B.

Nové bydlení ve zdravém prostředí Projekt KOTI Hostivař II se nachází v blízkosti zeleně. „V okolí domu jsou ponechány původní vzrostlé stromy, které tvoří přirozenou bariéru mezi zahrádkami a okolní zástavbou. Z teras ve vyšších patrech tak budou mít obyvatelé pocit, jakoby seděli přímo ve výšce korun těchto stromů,“ doplňuje Dana Bartoňová. Zdravé prostředí a klidnou atmosféru si mohou noví rezidenti vychutnat také nedaleko v přírodním parku Hostivař. Prostor pro relaxaci a sport nabízí Hostivařská přehrada i okolí potoku Botiče. Tuto lokalitu charakterizuje také kompletní občanská vybavenost a snadná dostupnost do centra metropole. Nechybí zde mateřská ani základní škola, supermarket, ordinace lékařů či pošta a banka. Jen pár minut pěší chůze se nachází obchodní a zábavní centrum Park Hostivař s obchody, kinem i fitness.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz