Hnízdo

Hnízdo

(21. 9. 2022) Studio TVARY

   
 
 
 
 

Hnízdo

Rekonstrukce bytu v 8. patře panelového domu nedaleko centra Ostravy byla dokončena v roce 2021. Byt je užíván mladým párem k bydlení i práci. Lodžie bytu s krásným výhledem na město je orientována na západ.


Dispozice 3+1 byla upravena na velkorysý byt 2+kk. Původní kuchyně byla propojena s koupelnou a změněna na wellness s finskou saunou, vanou a sprchovacím koutem ve společné mokré zóně s výhledem ze západního okna.

Ve východní části dispozice je umístěna pracovna oddělená od okolních prostor polykarbonátovými stěnami. V případě potřeby je možné pracovnu opticky uzavřít skládacími okenicemi. Spojovací prostor mezi vstupním prostorem, pracovnou a hlavním obytnou místností je využit jako kuchyně. Hlavní obytný prostor je vybaven lehkým, dobře přenositelným nábytkem a slouží jako jídelna, tělocvična, ateliér, herna pro virtuální realitu a k relaxaci po wellness i během dne.

Betonové panely byly očištěny od původní omítky, vyspraveny rektifikační maltou a natřeny jednotícím nátěrem. Hrubý beton je doplněn vestavbami z kartáčovaných smrkových biodesek. Materiály jsou voleny s ohledem na jejich možné namočení.

Panelové domy typu BP-70-OS-R jako jedny z mála nabízí možnost realizovat balkónové okno hlavního obytného prostoru na celou délku zdi. Panel tvořící parapet balkónového okna byl seřezán a mezi lodžií a hlavním obytným prostorem byla realizována skleněná stěna. V prostorách lodžie vznikla malá zimní zahrada přístupná z vyvýšené platformy, jež plynule přechází z lodžie do interiéru bytu, kde vytváří posezení, úložné prostory a vyvýšený prostor pro postel. Balkónové dveře je možné zcela otevřít a propojit tak prostor se zimní zahradou.

Autorská zpráva, redakčně upraveno
Foto: Martin Jakubec

Autor: Tvary – Lucie Šponarová, Ondřej Slowik
Umístění projektu: Ostrava
Realizace: 2021

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2021

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz