HoHo Vídeň

HoHo Vídeň

Vídeň, Rakousko

(5. 6. 2015) První výšková budova ze dřeva na světě

 
 
 
 

HoHo Vídeň

První výšková budova ze dřeva na světě  
24 podlaží / 84 metrů

Vídeň připravuje stavbu dřevěného výškového domu, který bude prvním svého druhu na světě. Stavba bude mít 24 podlaží a vyroste do 84 metrů. Investice skupiny Kerbler Gruppe činí 65 milionů eur. „HoHo“ bude stát v jednom z největších městských rozvojových projektů v Evropě, v nově vznikající městské části Seestadt Aspern. Výškový dům bude pod jednou střechou nabízet jak byty, hotel či kanceláře a obchody, tak restauraci i saunu. Nacházet se bude u jezera, nedaleko od zastávky metra. 

Fasáda stavby má připomínat kůru stromu. Také interiéry bytů a kanceláří budou mít dřevěné povrchy. Hybridní stavba v pasivním energetickém standardu bude stát na pozemku o rozloze necelých 4 000 metrů čtverečních.

Architektura a projekt: Rüdiger Lainer + Partner ZT GmbH, Arch. Univ.Prof. DI Rüdiger Lainer
projekt nosných konstrukcí, stavební fyzika a stavebné technika: RWT+ZT GmbH, Dipl.-Ing. Dr.techn. Richard Woschitz
projekt protipožární ochrany: Kunz - die innovativen Brandschutzplaner, Bmstr. Dipl.-Ing. Alexander Kunz, MSc
celková hrubá plocha: 25 000 m²
nájemní plocha: 19 500 m²
plocha pozemku: 3920 m²
druh stavby: výškový dřevěný dům s inovativní technologií dřevostaveb
podlaží: 24 Geschoße
výška: 84 m
začátek stavby: předpoklad podzim 2015
dokončení: plánovaná doba stavby 2 roky
investice: kolem 65 Miliónů euro

Vizualizace:
Interiéry © cy architecture OG, Christoph Koehler
Exteriéry HoHo Wien: © OLN OFFICE LE NOMADE, C. Kraigher & M. Stöger GesbR
Vizualizace nosného systémz HoHoWien © OLN OFFICE LE NOMADE | Rüdiger Lainer+Partner

Zdroj: wien.gv.at a www.minc.at
tisková zpráva (com)

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Objem a plocha

Počet nadzemních podlaží: 24

 
 
 
 
48.2081743
16.3738189
HoHo Vídeň

HoHo Vídeň
Vídeň, Rakousko

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz