Hokejové centrum Pouzar

Hokejové centrum Pouzar

(5. 11. 2012) V Českých Budějovicích zahájilo zkušební provoz nové hokejové centrum. Autorem projektu je ateliér Bukolsky architekti (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Hokejové centrum Pouzar

V Českých Budějovicích zahájilo zkušební provoz nové hokejové centrum. Autorem projektu je ateliér Bukolsky architekti (doplněno Stavbaweb).(ČTK) -
Nový zimní stadion v Českých Budějovicích v sobotu 3. listopadu zahájil zkušební provoz. Projekt bývalého hokejového reprezentanta Jaroslava Pouzara má sloužit hlavně mládeži. V hale, jejíž výstavba stála zhruba 150 milionů korun, dnes také poprvé trénovali žáci nově vzniklého českobudějovického mládežnického klubu Lvi.

"Chceme se věnovat jen mládeži. Soutěže mužů náš klub hrát nebude," uvedl šedesátiletý Pouzar. Na dnešním prvním tréninku se sešly asi čtyři desítky dětí narozených v roce 2006 a mladších.

Areál stadionu vyrostl v blízkosti českobudějovického sídliště Máj a nachází se na ploše zhruba 4500 metrů čtverečních. Hokejové centrum stojí na pozemku bývalých kasáren. V objektu bude vedle kluziště například i restaurace, která ale není ještě hotova. "Kromě toho počítáme i s tělocvičnou a ubytovacím zařízením," uvedl manažer projektu Václav Švec.

Kompletní stavba by měla být slavnostně otevřena 23. ledna 2013. Přesně rok poté, co Pouzar poklepával na základní kámen.

Projekt loni žádal o podporu z fondů Evropské unie, ale neuspěl. Proto vedení projektu hledalo alternativní cestu pro financování. Pouzar uvedl, že stavba se financuje částečně z vlastních zdrojů, dále z úvěru a s podporou od jiných subjektů.

Pouzar, který v NHL vyhrál s Edmontonem Oilers na přelomu 80. a 90. let minulého století třikrát Stanley Cup, počítá s tím, že českobudějovičtí Lvi postupně obsadí týmy ve všech mládežnických kategoriích. "Chceme tady vychovávat hráče nejen pro hokej, ale jde nám zároveň o to, aby z nich vyrostli slušní lidé," uvedl Pouzar.

Doplněno Stavbaweb:

Projekt větrání a klimatizace Hokejového centra Pouzar - nového zimního stadionu v Českých Budějovicích se stal vítězem v kategorii Technické zařízení budov v 17. ročníku soutěže Stavební CAD projekt (autorem projektu VZT je společnost b-Clima, s .r. o.).

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz