Hopkins Architects: Velodrom pro olympijské hry v Londýně 2012

Hopkins Architects: Velodrom pro olympijské hry v Londýně 2012

 
 
 
 

Hopkins Architects: Velodrom pro olympijské hry v Londýně 2012

Londýn 19. května (zpravodaj ČTK) - Velodrom pro olympijské hry v Londýně 2012 získal spolu s dalšími 96 budovami britských architektů cenu Královského institutu britských architektů (RIBA) pro letošní rok. Z oceněných budov budou vybráni kandidáti na prestižní Stirlingovu cenu.

Olympijský velodrom v Londýně dostal architektonickou cenu
Velodrom s kapacitou 6000 diváků byl dokončen v únoru a přezdívá se mu kvůli prohnutému tvaru střechy Pringle - v narážce na populární značku bramborových lupínků. Jeho autorem je studio Michaela Hopkinse, kterému radil známý cyklistický závodník Chris Hoy.


List The Guardian předpovídá, že ocenění neminou v budoucnu i další stavby v olympijském areálu ve Stratfordu na východě Londýna. Hlavní stadion pro 80.000 diváků byl podle deníku již vyzdvihován za svou jednoduchost, ještě se staví plavecký stadion navržený Zahou Hadidovou a napůl je dokončena ohromná plastika s vyhlídkovou terasou, kterou navrhl známý výtvarník Anish Kapoor.

Mezi 97 budovami, které porota RIBA ocenila, je například i rekonstruované divadlo ve Stratfordu nad Avonou či škola v londýnském Lambethu, kterou navrhla právě Hadidová. RIBA nyní vybere z oceněných realizací šest finalistů pro Stirlingovu cenu, která sebou nese 20.000 liber (zhruba 550.000 korun).

V roce 1999 dostalo cenu studio Future Systems Jana Kaplického za novinářskou tribunu na kriketovém stadiónu v Londýně.


Doplněno Stavbaweb:

Architekt:
Hopkins Architecs
Klient: OlympicDdelivery Authority
Hrubá vnitřní podlahová plocha: 21 700 m2
Cena: £90m


Velodrom s kapacitou 6000 diváků byl dokončen v únoru a přezdívá se mu kvůli prohnutému tvaru střechy Pringle - v narážce na populární značku bramborových lupínků. Jeho autorem je studio Michaela Hopkinse, kterému radil známý cyklistický závodník Chris Hoy.Foto: www.bbc.co.uk/sport1/hi/olympic_games/london_2012/9403566.stm

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.