Horský apartmán v Krkonoších

Horský apartmán v Krkonoších

(21. 6. 2023) under-construction architects

   
 
 
 
 

Horský apartmán v Krkonoších

Apartmánový komplex v Aldrově skýtá nádherné výhledy do okolní krajiny. Přímo vybízí k aktivnímu odpočinku a je skvělou volbou, jak poskytnout pohodlí na horách v dostupné vzdálenosti od Prahy.

Na požádání klienta jsme přetavili standardní interiér nabízeného podkrovního 3kk bytu na velkorysý vzdušný prostor 2kk, který ale svým členěním poskytne dostatečné soukromí svým uživatelům. Prostor není využíván na celoroční bydlení, a tak si lze hrát s myšlenkou prostoru, který lze využít i pro setkávání větší skupiny přátel, ale stejně tak skýtá příjemný a útulný prostor pro své majitele, kteří si chtějí vychutnat chvíle odpočinku.

Kuchyň je rafinovaně umístěna pod galerii tak, že se skrze ni jakoby prochází do obývacího pokoje, ale nedělí samotný prostor. Pod schody jsou pak umístěny spotřebiče, úložné prostory i sklad topného dřeva.

Schody samotné jsou spolu s dominantními krbovými kamny kompozičním akcentem.

Světla svěšená z vysokého stropu jsou nutně upravena tak, aby podtrhla samotnou výšku a prostor. Vnímána jsou ze všech pohledů, jak z obytné části, tak z galerie, či průhledem z ložnice při otevření dvou zásuvných dveří.

Oddělená je pouze ložnice na galerii, kde se dále nachází pracovna s dalším možným místem na spaní. Zábradlí galerie je kombinací skla a kovu tak, aby umožnilo jak průhled do krajiny, tak vizuální oddělení případných míst na spaní mezi galerií a prostorem pod šikmou částí obývacího pokoje. Nábytek je zvolen tak, aby při případném, spíše ojedinělém, plném obsazení poskytl možnost spaní celé pětičlenné rodině.

Použité materiály, tedy dřevo, kov, kámen, kůže či kožešiny, a též plápolající oheň s vůní dřeva, navozují příjemnou horskou atmosféru podtrženou rozmanitým intimním osvětlením.

Autorská zpráva

Foto: Erika Vašutová 

Autor: under-construction architects, Ing. arch. Erika Vašutová, Ing. arch. Vladimír Vašut
Adresa: C3.5 Vítkovice 445, 512 38 Vítkovice
Projekt: 2021
Realizace: 2022−2023

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2023

Komentáře ke článku

 
 
 
 

23. 9. 2023 05:47:01. PŮJČKA PRO KAŽDÉHO. Veronika Jiříková

 
 
 
 

23. 9. 2023 05:47:01. PŮJČKA PRO KAŽDÉHO. Veronika Jiříková

  PŮJČKA PRO KAŽDÉHO
Získejte naléhavou půjčku jakékoli částky od nejlepšího poskytovatele půjčky v České republice právě teď a poděkujte mi později..... whatsapp.....+420704207735
Veronikajirikova10@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz