Horský penzion Kvilda

Horský penzion Kvilda

(8. 6. 2021) MS plan

   
 
 
 
 

Horský penzion Kvilda

Architekti Tomáš Filgas, Simona Matoušková, Pavel Hřebecký a Michal Šourek navrhli v srdci Národního parku Šumava dvojici budov sympatického penzionu Kvilda. Novostavba vyroste v úpatí lyžařského střediska ve stejnojmenné a nejvýše položené obci v České republice.

„Tvarosloví obou budov tvořivě rozvíjí archetyp šumavské chalupy sedlovými střechami i volbou tradičních materiálů, ale zároveň jsme se nebáli experimentovat,“ říká architekt Tomáš Filgas. Střídmý výraz horského penzionu je sympatickou kombinací architektonické a stavitelské tradice Šumavy a moderní architektury. Akcent výrazného dřevěného laťování, dřevěné obklady a kamenné podezdívky spolu s vikýři, velkorysými okny a zapuštěnými balkóny tvoří nápadité, a přesto skromné fasády, které citlivě spoluvytváří genia loci obce Kvilda.

Penzion nabídne 35 velkorysých a komfortních apartmánů různých kategorií. Prostorné terasy a balkony propojí interiéry apartmánů s exteriérem malebné relaxační zahrady s výhledem do okolí. Samozřejmostí je společná recepce a bonusem moderní sauna. Vítaným benefitem bude půjčovna lyžařského vybavení pro milovníky zimních sportů, kde si hosté v teplejších měsících budou moci vypůjčit i kola nebo koloběžky a objevovat krásy Šumavy. Navržený penzion citlivě zpřítomní atmosféru obce a veškerou svou vybaveností podpoří turistický ruch i rozvoj obce. Výstavba by měla začít už v druhé polovině roku 2021.

Autorský tým MS plan: Tomáš Filgas, Pavel Hřebecký, Simona Pacáková, Michal Šourek


Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz