Hotel Niva II v Luhačovicích

Hotel Niva II v Luhačovicích

(29. 5. 2012) Luhačovice (Zlínsko) ČTK - Největší moravské lázně Luhačovice na Zlínsku nabízejí nový hotel pro náročnou klientelu. Veřejnosti byl představen opravený hotel Niva II v blízkosti přehrady. Bude sloužit lázeňským pacientům i samoplátcům, po rekonstrukci a přístavbě se zdvojnásobila jeho kapacita, přibylo wellness centrum či konferenční sál. Investice si vyžádala 81 milionů korun, řekl ČTK ředitel zařízení Ivan Klajmon.

 
 
 
 

Hotel Niva II v Luhačovicích

Luhačovice (Zlínsko) ČTK - Největší moravské lázně Luhačovice na Zlínsku nabízejí nový hotel pro náročnou klientelu. Veřejnosti byl představen opravený hotel Niva II v blízkosti přehrady. Bude sloužit lázeňským pacientům i samoplátcům, po rekonstrukci a přístavbě se zdvojnásobila jeho kapacita, přibylo wellness centrum či konferenční sál. Investice si vyžádala 81 milionů korun, řekl ČTK ředitel zařízení Ivan Klajmon.

Hotel Niva II - vizualizace Libor Šosťák
Rekonstrukce trvala osm měsíců, lůžková kapacita se zvýšila z původních 62 lůžek na 118, zrekonstruovaná je kuchyň, přibyl kongresový sál pro stovku lidí a parkovací místa. Kromě náročné klientely, které budou sloužit pokoje v nové části hotelu, nabízí zařízení i pokoje nižší kategorie v původních prostorách. Niva je hotelem s lázeňskou péčí s lékařským dohledem, nově vybudované wellness centrum bude volně přístupné veřejnosti, postaven byl také nový venkovní bazén.

Hotel Niva II - vizualizace Libor Šosťák

Hotel již uvítal první klienty, oficiálně se otevře od června. Podle Klajmona se zařízení společně s hotelem Niva I, které má kapacitu 100 lůžek, připojí k nedávno vzniklému Resortu Luhačovice. Ten spojuje hoteliéry, zástupce lázní a podnikatelé v cestovním ruchu v Luhačovicích, cílem je do lázeňského města nalákat také mladé a aktivní návštěvníky a propagovat jej jako místo s celoroční možností aktivní turistiky, rekreace, wellness a moderního lázeňství. Jednotlivé hotely nyní chtějí koordinovat své aktivity a dohodly se na jednotném modelu propagace.

Místní lázně a hotely jsou s městem úzce spojeny, v cestovním ruchu a souvisejících službách pracuje podle odhadů 80 procent obyvatel.

Doplněno Stavbaweb:
Spoluautorem návrhu interiérů je
Libor Sošťák jr.:
- Návrh interiéru obnovy stávajících a nových prostor, nové dispoziční členění.
- Důraz na použití kvalitních materiálů (několik druhů leštěného kamene ,dřevo, sklo ) v závislosti na charakteru společenských prostorů.
- Lůžková část se vyznačuje diferenciací typů pokojů (2l, apartmány) barevnou kombinací podlah, textilií a tapet.

Vizualizace návrhu naleznete
zde nebo na stránkách Libora Šosťáka zde.
 


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz