House with a pool

House with a pool

(7. 1. 2022) Ateliér GRAU

   
 
 
 
 

House with a pool

Dům se nachází na Moravě, v zastavěném území blízko řeky. Klidná stabilizovaná zóna s typickou zástavbou rodinných domů, a především požadavky klientů určily koncept stavby. Vzhledem k nárokům na dispozice svojí velikostí zabrala dva pozemky.

 
Dům je členitý, ale střechu jsme záměrně vytvořili kompaktní – v několika směrech překrývá atria, v některých místech jsme ji naopak vynechali. Kromě oken do domu přivádí denní světlo také střešníky, vznikl tak další dynamicky měnící se prvek. V domě jsou různá zákoutí a atmosféry. Někde se více otevírá, jinde je introvertní. Hlavním komunikačním prostorem je zádveří, kde se dělí společenský a obytný trakt. Obytné místnosti se otevírají do zahrady a na terasu s bazénem. V ose vily jsme umístili zahradní domek. Slouží jako společenská místnost, pokoj pro hosty a sklad.

Pracovali jsme s jednoduchou materialitou, chtěli jsme, aby vynikla struktura stavby a hra světla na čistých plochách.

Autorská zpráva
Foto: Matej Hakár


Autoři: Filip Marčák, Andrej Olah, Matej Kurajda
Užitná plocha: 420 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz