Houseboat Anna

Houseboat Anna

(31. 5. 2022) Anna Šlapetová

   
 
 
 
 

Houseboat Anna

Houseboat Anna je koncept spojení architektury s uměním. Spojení příběhu rodiny, dvojčat a jejich profesí."


Konstrukčně jde o plovoucí zařízení. Lodní těleso je svařovaná ocelová konstrukce, na které je umístěna dřevěná nástavba. Dispozičně jde o jakési 2+KK, tedy velký obývací prostor s kuchyní a s výstupem na terasu (resp. palubu), ložnicí se šatnou, koupelnou s WC a TZB. To vše je propojeno spojovací chodbou. Konstrukce nástavby je sendvičového typu. Nízké podpalubí slouží jako prostor pro technologie.

Jedná se o plovoucí zařízení - tedy plavidlo bez vlastního pohonu, které slouží zejména k obytným účelům a také jako kancelář. Vstup na plavidlo je zajištěn lávkou. Stavba nad vodou má parametry normálního bydlení včetně kompletní infrastruktury (podlahové topení, čistička odpadu, přípojky elektro a vody, klimatizace). Nachází se v ní dokonce i krbová kamna.

Půdorysně se jedná o plochu 12 x 5,6 m, resp. 8 x 5,6 m objektu na palubě. Světlá výška je stejně jako u rodinných domů rovna 2,6 m. Střecha je rovná. Terasy jsou pak kryty pergolami železné konstrukce s membránou. Branka terasy se vstupem do vody je posunovací a do vody vedou schůdky pro koupání a nalodění se na loďku. 
 
Fasáda je obložena obrazy Barbory Šlapetové, sestry (dvojčete) paní architektky. Obsahuje jejich osobní příběhy, které jsou vystaveny na odiv nejen rodině, ale také kolemjdoucím. Interiér je z větší části rovněž vyzdoben obrazy paní Barbory Šlapetové, ty v sobě pro změnu ukrývají tématiku zážitků a vzpomínek na Papuu-Novou Guineu. 
 
Autorská zpráva
Foto: Aneta Všetečková

Architekt: Ing. arch. Anna Šlapetová
Majitel: Ing. arch. Anna Šlapetová
Hmotnost tělesa: cca 8 tun
Hmotnost nástavby: cca 19 tun
Místo výroby: Chyňava u Berouna
Kapacita: cca 12 osob

Video o tom, jak se houseboat transportuje na kotviště, lze nalézt zde.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz