Hovorčovice hledají novou podobu sídla Obecního úřadu

Hovorčovice hledají novou podobu sídla Obecního úřadu

(9. 7. 2020) Architektonická soutěž

 
 
 
 

Hovorčovice hledají novou podobu sídla Obecního úřadu

„Vzhledem k jedinečnosti místa, kde se bude v budoucnu snoubit historie s další dominantou, moderní a přitom nepotlačující náš kostelík, padlo rozhodnutí řešit podobu nového úřadu a jeho okolí za pomoci Vás odborníků. Máte před sebou, dle našeho názoru unikátní šanci uplatnit své nápady, invenci, odbornou erudici a nesmazatelně se tak zapsat do historie naší obce, tak jako je tam zapsán neznámý stavitel našeho kostela.“ 
Jiří Novák – starosta obce Hovorčovice

Hovorčovice je svou polohou nedaleko od Prahy velmi atraktivním místem pro život a není divu, že počet obyvatel obce stabilně stoupá. S rostoucí velikostí se mění požadavky na řízení obce, a to včetně kvality sídla její administrace. Současná budova úřadu již není dostačující. Obec v minulosti zakoupila objekt bývalého hostince č. p. 1 na Staré návsi s vizí, že na pozemku vybuduje své nové administrativní zázemí. Pro Hovorčovice je to příležitost získat ve svém centru novou významnou stavbu, která určí směr, kterým se bude v budoucnosti ubírat revitalizace centra obce. Právě proto se na její ztvárnění rozhodli Hovorčovice vypsat architektonickou soutěž.

Předmětem soutěže je zpracování architektonického návrhu nové budovy obecního úřadu v Hovorčovicích a jejího okolí. Nový polyfunkční objekt by se měl stát významným reprezentativním bodem obce a usnadnit komunikaci mezi obyvateli a správou obce. Soutěž se vyhlašuje jako architektonická, jednofázová, otevřená a projektová. V nezávislé části poroty zasednou architekti Ida Chuchlíková, David Mateásko, Vojtěch Sosna a Jan Šépka. V závislé části poroty pak architekt, autor návrhu místní školy Ondřej Tuček a zástupci obce Milan Kotva, Zdeněk Šťastný a Miroslav Bazika.

Soutěž je vyhlášena dnem 30. 6., termín odevzdání návrhů je stanoven na 5. 10. 2020.
Soutěžní podmínky a ostatní podklady jsou ke stažení na profilu zadavatele v systému Tender arena.

Ing. arch. Zuzana Kučerová a Ing. arch. Jana Kusbachová – organizátorky soutěže
soutezhovorcovice@gmail.com
+420 607 636 867


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz