Hradec Králové terasy opraví podle plánů studia Projektil

Hradec Králové terasy opraví podle plánů studia Projektil

(22. 6. 2012) Hradec Králové 20. června (ČTK) - Plány na opravu historických severních teras v Hradci Králové vypracuje pražský ateliér Projektil architekti. Firma v konkurenci deseti uchazečů vyhrála soutěž vypsanou městem. Náklady na opravu teras a přilehlých Žižkových sadů by mohly dosáhnout až 80 milionů korun. Město chce na opravu získat dotaci z programů Evropské unie po roce 2014. ČTK to řekl primátorův náměstek Jindřich Vedlich (TOP 09).

 
 
 
 

Hradec Králové terasy opraví podle plánů studia Projektil

Hradec Králové 20. června (ČTK) - Plány na opravu historických severních teras v Hradci Králové vypracuje pražský ateliér Projektil architekti. Firma v konkurenci deseti uchazečů vyhrála soutěž vypsanou městem. Náklady na opravu teras a přilehlých Žižkových sadů by mohly dosáhnout až 80 milionů korun. Město chce na opravu získat dotaci z programů Evropské unie po roce 2014. ČTK to řekl primátorův náměstek Jindřich Vedlich (TOP 09).

Severní terasy (zdroj foto: Hradec Králové)
Ateliér Projektil podle něj respektoval původní koncepci parku architekta Františka Thomayera z roku 1905.

"Jejich projekt se také vešel do limitu nákladů 80 milionů korun,"

řekl Vedlich. Projektil podle něj nově vyřešil přístup do parku z historického centra a zároveň odclonil park od rušné třídy ČSA. Projektil už v Hradci Králové navrhl vědeckou knihovnu, která v roce 2009 získala ocenění Stavba roku ČR.
Žižkovy sady (zdroj foto: Hradec Králové)
Severní terasy, které stojí na místě někdejších městských hradeb, opravu podle radnice potřebují.

"Průzkumy ukázaly, že jsou v daleko horším stavu, než se myslelo,"

řekl Vedlich. Ačkoliv akutní nebezpečí zřícení teras nehrozí, město vloni v červnu raději některé spojnice na terasách uzavřelo.

V Hradci Králové stavbaři vloni dokončili opravy teras vedle pivovarského schodiště, za které radnice zaplatila zhruba 18 milionů korun. V říjnu město otevřelo po opravách za 54 milionů korun jižní terasy, kde vznikla odpočinková zóna. Letos by se oprav měla dočkat také vloni zřícená část bývalých městských hradeb u Adalbertina, která je dosud zajištěná bedněním. Zastupitelstvo na opravu této části hradeb vyhradilo 5,7 milionu korun.Související články:

Hradec vyhlásí architektonickou soutěž na úpravu severních teras 22.3.2012

Více informací o soutěži na řešení Severních teras naleznete na stránkách Hradce Králové
zde.

Návrh ateliéru Projektil

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz