Hradeckou fotbalovou arénu bude projektovat Centroprojekt Zlín

Hradeckou fotbalovou arénu bude projektovat Centroprojekt Zlín

(30. 11. 2015) O zakázku v soutěži usilovalo osm subjektů.

 
 
 
 

Hradeckou fotbalovou arénu bude projektovat Centroprojekt Zlín

(ČTK) - Nový fotbalový stadion v Hradci Králové bude projektovat zlínská společnost Centroprojekt Group. Firma jako vítěz tendru by pro město za 4,7 milionu korun bez DPH měla zpracovat kompletní dokumentaci pro územní řízení, stavební povolení i provedení stavby. ČTK to 25. listopadu 2015 řekl náměstek primátora Jindřich Vedlich (TOP 09). O zakázku v soutěži usilovalo osm subjektů. Na stávajícím zastaralém stadionu v Malšovicích má zázemí druholigový FC Hradec Králové.

Firma bude projektovat arénu s kapacitou 10.000 diváků, přičemž město uvažuje s náklady na výstavbu asi 400 milionů korun bez DPH. Stadion by se měl stavět po etapách na místě nynějšího stadionu a i po dobu přestavby se na něm budou hrát soutěžní zápasy. Pokud by šlo vše hladce, mohla by samotná stavba začít v roce 2017 a následně trvat rok a půl až dva roky, uvedl Vedlich.

Hlavním kritériem soutěže na zpracovatele dokumentace byla cena s váhou 60 procent, zbytek hodnocení závisel na nabídnutých termínech zpracování dokumentace. Jednoho uchazeče město z tendru vyřadilo z důvodu mimořádně nízké ceny ve výši 1,68 milionu korun. "Odhad ceny před soutěží byl přibližně pět milionů korun. Nabídky byly od 1,68 do 14,9 milionu korun bez DPH," uvedl Vedlich.

Jako podklad pro soutěž na architekta arény město použilo studii proveditelnosti nového stadionu od architekta Tomáše Vymetálka a také dokumenty dřívějšího územního rozhodnutí pro stavbu stadionu z roku 2004.

Současně se soutěží na projektanta město v dalším tendru hledalo firmu, která zajistí supervizi projekčních prací, služby technického dozoru investora a bude zpracovávat výběrové řízení na zhotovitele stavby. Zakázku v říjnu vyhrála s cenou 1,2 milionu korun bez DPH hradecká společnost Smart effect. Město chce mít objednáním supervizora jistotu, že se veřejností ostře sledovaný projekt obejde bez potíží.

Hlavní tíha financování stadionu bude ležet na městě. Původně mělo město stadion hlavně platit z prodeje pozemků pro nákupní centrum firmě ECE za 259 milionů korun. Firma ECE však z projektu odstoupila a město se rozhodlo, že stadion postaví samo.
Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz