Inovační centrum elektrotechniky RICE

Inovační centrum elektrotechniky RICE

Plzeň

(18. 2. 2019) AS Projekt

   
 
 
 
 

Inovační centrum elektrotechniky RICE

Regionální inovační centrum elektrotechniky je novým výzkumným centrem Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni. Disponuje světově unikátní výzkumnou infrastrukturou, například zkušebnou vysokonapěťové výkonové elektroniky a dopravních systémů, speciálními laboratořemi materiálů a senzorů především na organické bázi včetně tzv. čistých prostor, speciálními mikroskopickými laboratořemi nebo rentgenovou diagnostikou.
Objekt je rozdělen na halovou laboratoř, prostory zázemí a prostory určené pro prezentaci a na samotné centrum. Barevnost stávající budovy FEL byla zachována i v novém objektu RICE, kdy se uplatňuje barva modrá jako dominantní s doplňující stříbrnou. Hlavní vstup zvýrazňuje zkosení severní a západní fasády, které se projevuje například v interiéru zasedacích místností.
Autorská zpráva

Autoři: Ing. arch. Pavel Němeček, CSc., Ing. arch. Daniel Němeček

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz