Inspireli Awards 2016

Inspireli Awards 2016

(20. 3. 2017) Vítězné projekty

   
 
 
 
 

Inspireli Awards 2016

Předávání cen INSPIRELI AWARDS 2016 proběhlo v únoru v pražském kostele sv. Anny. Vítězem druhého ročníku této největší mezinárodní soutěže mladých architektů a designérů do 35 let byl vyhlášen italský architekt Giacomo Garziano, jehož projekt vyniknul mezi více než 1000 přihlášenými návrhy z 99 zemí světa. Regionální ocenění za nejlepší projekt z České republiky získal Filip Gottschalk z Fakulty stavební ČVUT v Praze, student oboru Architektura a stavitelství.

Ceremoniál předávání ocenění INSPIRELI AWARDS se konal za účasti mnoha osobností světové architektury, jmenujme např. Otto Dvořáka, Jürgena Mayera, Martina Dudaska, Michala Postráneckého, Francois Valentiny nebo Tamaru Panchenko.
Odborná porota složená z 55 architektů z 39 zemí vybírala celkem z 1051 přihlášených projektů. „Vybrat ten nejlepší návrh nebyl vůbec snadný úkol, protože téměř všichni soutěžící ukázali značný talent a profesionální dovednosti,“ vysvětluje Otto Dvořák, předseda poroty. Vítěz Giacomo Garziano zaujal porotu projektem renovace starého domu v italské Altmura. „Když jsem se do soutěže přihlásil, neměl jsem žádné ambice či očekávání, jen jsem chtěl sdílet nápady s kolegy po celém světě. Vítězství pro mě bylo velkým překvapením a doufám, že mi otevře nové možnosti,“ uvedl Giacomo Garziano. Druhé místo obsadil japonský student architektury Daiki Watanabe, třetí místo získaly íránská architektka Somayeh Ravanshadnia a italská architektka Magdalena Tröbinger. Hlasování veřejnosti vyhrál Said Belmir z Francie.

INSPIRELI AWARDS vznikly jako iniciativa INSPIRELI, mezinárodní sociální sítě sdružující mladé designéry a architekty do 35 let. Více informací na www.inspireli.cz

Společnost Technistone stojí jako partner po boku projektu INSPIRELI již od jeho počátku. Kromě finanční podpory projektu vybavila prostory konání akce několika expozičními systémy – putovní pohár Wings to the Future, jehož autorem je Bořek Šípek, se tak vyjímal na podstavci z tvrzeného kamene, oceněné projekty byly vystaveny na galerii z kamenných desek.

Tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz