Interiér administrativního sídla VAVRYS CZ

Interiér administrativního sídla VAVRYS CZ

(14. 6. 2022) DIMENSE architects

   
 
 
 
 

Interiér administrativního sídla VAVRYS CZ

Tento projekt řeší vnitřní prostory nové moderní administrativní budovy včetně prezentačního sálu a firemní vzorkové prodejny. 


Administrativní sídlo společnosti VAVRYS CZ je dvoupodlažní objekt, v jehož přízemí jsou přes vstupní halu a recepci přístupné kancelářské prostory, zasedací místnost a zázemí zaměstnanců. Druhé podlaží je vyhrazeno prezentačnímu a předváděcímu sálu a kancelářím vedení, marketingu, zasedací místnosti a zázemí.

Dispoziční uspořádání vychází z požadavků investora na zajištění kvalitního pracovního prostředí pro nerušenou práci jednotlivých týmů v oddělených kancelářích s dobrou akustickou pohodou, a současně vytvoření společných prostor jídelny a venkovního atria pro neformální setkávání zaměstnanců a klientů. 

Materiálové řešení společných prostor reflektuje zaměření společnosti na sport a pohyb v přírodě a kombinuje jej s požadavky současnosti na použití udržitelných a přírodních materiálů. Ty se zde objevují ve formě dřevěného obložení stěn modřínovými lamelami, využití vegetační stěny ve vstupních prostorách pro zlepšení mikroklimatu, a použití syrových materiálů v podobě betonových skořepin pro recepci a hygienické zázemí.

Významnou vizuální identifikací objektu je schodiště se skleněnou stěnou oddělující schodiště od vstupní haly a komunikačních prostorů. Skleněná stěna s dichromatickým povrchem vytváří díky přístupu horního denního světla neustále se měnící dynamický barevný efekt v závislosti na úhlu dopadajícího světla. Svým způsobem tak odráží dynamiku společnosti a současně i proměnlivost a barevnost všech prezentovaných a nabízených sportovních produktů.

Vzhledem k velmi pestré paletě sportovního zboží je barevné řešení jednotlivých kanceláří záměrně utlumené, provedené v kombinaci bílé a odstínů šedé s jemným barevným akcentem na podlaze a mobiliáři. To vytváří klidné a příjemné pracovní prostředí. Kanceláře jsou různých velikostí pro pracovní týmy od 3 až do 8 zaměstnanců.

Pro společná jednání a prezentační akce slouží dvě zasedací místnosti. Osvětlení v hlavní zasedací místnosti je řešeno prostorovými stmívatelnými LED svítidly, která zde současně plní funkci designových prostorových prvků, podobně jako ve vstupní hale. Akustika zasedacích místností je řešena obkladem z dřevěných modřínových lamel, nebo obkladem z velkoplošných dřevovláknitých panelů.

Prezentační sál navazuje materiálovým řešením na ostatní společné prostory firmy. Dřevěný obklad a přiznaná nosná konstrukce z lepených vazníků v kombinaci s tmavě šedými akustickými panely na stěnách a stropu dodávají prostoru lehce industriální a nadčasový vzhled. Modřínové lamely na stěnách umožňují vystavení a prezentaci jak sportovních kol, tak obuvi a textilu.

Hygienické zázemí je řešeno kombinací keramické dlažby a obkladů a designových sanitárních prvků z bílého pohledového betonu.

Autorská zpráva, redakční úpravy
Foto: Matúš Nedecký

Autor: DIMENSE architects - Petr Hovořák, Hana Zavadilová
Investor: VAVRYS CZ s.r.o.
Adresa: Uherskobrodská 983, Luhačovice, Česká republika
Realizace: 2021
Dodavatel interiéru: HEMA puls s.r.o.
Celkové investiční náklady: 78 000 000 CZK

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Dokončení

2021

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz