Interiér bytu v pražské novostavbě

Interiér bytu v pražské novostavbě

(23. 3. 2023) No Architects

   
 
 
 
 

Interiér bytu v pražské novostavbě

Světlý byt v novostavbě s velkými terasami a výhledem na Prahu. Tam, kde se vaří, stoluje, pracuje, kde si hrají děti, sleduje se televize, čte se a tvoří, spí se a převléká se…
 
V rámci ozdravení dispozice jsme přehnaně monumentálnímu bytu nejprve uřízli kus obýváku a přidali pracovnu, hernu a hostovský pokoj v jednom, abychom jej usadili do praktičtější polohy pro rodinné bydlení. Tím přibyla další vrstva potenciálních životních konstelací připepřená možností prostor kdykoli monumentalizovat otevřením velkých posuvných dveří, které umí bezešvě zmizet za velkou knihovnou. Bydlení je pak krok za krokem vybavené nábytkem navrženým na míru bytu a jeho uživatelům: ať jde o jídelní stůl a lavici, šatnu či němého sluhu se zrcadlem, kuchyni, bar, pracovní stoly, ložnici nebo hrací kouty pro děti.

Součástí kvalitního architektonického návrhu je vždy také vhodně zkoordinovaná technická infrastruktura. Topná tělesa, větrací mřížky rekuperace, uzávěry a rozvaděče pod dvířky všeho druhu, měření a ovladače. Připojení na média. V tomto ohledu jsou interiéry do novostaveb vždy výzvou. Krom jiného je nutné se přizpůsobit právě omezením, která představuje již hotová technická infrastruktura, která obvykle následuje nějaká přímočará technická řešení. Pozornému a technicky znalému pozorovateli proto neujdou větrané kapotáže topných těles, skryté trasy digestoře či napojení médií, kterým bylo nezbytné se přizpůsobit.

Materiály
Keramická dlažba a obklady
Dubové podlahy
Lakovaná MDF dubová a březová dýha, masiv – truhlářské výrobky


Autorská zpráva
Foto: Studio Flusser

Studio: No Architects
Autor: MgA. Jakub Filip Novák, Mgr. MgA. Daniela Baráčková, Ing. arch. Veronika Amiridis Menichová
Umístění projektu: Praha
Rok projektu: 2022
Rok dokončení: 2022
Užitná plocha: 228 m²
Spolupráce:
Dodavatel: Truhlářství Fencl s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2022

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a