Interiér chaty

Interiér chaty

Čenkovice

(30. 5. 2018) Magda Stolková

   
 
 
 
 

Interiér chaty

Novostavba horské chaty se nachází v Čenkovicích v Orlických horách. Chata s bazénem, finskou saunou, posilovnou, domácím kinem a vinárnou slouží k rekreaci rodiny majitelů a nachází se v ní i pět pokojů apartmánového typu, které je možno si pronajmout.

Masivní dřevostavba na zděném 1. PP byla postavena ze smrkových CLT panelů. Nosný systém stěny tvoří v celé ploše dřevěný materiál, který je vždy z jedné strany pohledový. Stropní trámy a podhledy jsou také z masivního smrkového dřeva. Z toho vycházel celkový koncept interiéru. Nepohledové stěny jsou obloženy smrkovou biodeskou, z níž je také většina na míru vyrobeného mobiliáře a dveře v obou nadzemních podlažích. Při řezání panelů vzniklo množství zbytků, které jsme využili pro výrobu zábradlí a některých kusů nábytku. Dřevo doplňují černé ocelové prvky.
Těleso krbu je vestavěno do stěny s úložným prostorem a obloženo černým ocelovým plechem, z něhož je i vyložení niky na dřevo.
Na podlaze v 1. PP, bazénu a koupelnách je velkoformátová keramická dlažba, ve vstupních prostorách celoplošný čistící koberec a ve většině ostatních místností je masivní dubová podlaha. V ložnici majitelů, dětských pokojích a domácím kině je koberec. Převažující dřevo doplňuje neutrální šedá, černá a bílá barva s akcenty žluté v apartmánech, červené v dívčím a modré v chlapeckém pokoji.
Stěny v 1. PP jsou omítnuty a opatřeny bílým nátěrem, stropy byly ponechány v surovém betonu. Pouze stěny vinárny jsou z důvodu zútulnění prostoru obloženy biodeskou. Dveře jsou zde z vysokotlakého laminátu v šedé barvě a matném provedení.
Svítidla byla zvolena v jednoduchém designu převažujících černých válečků. Některá byla vyrobena atypicky ve spolupráci s firmou Ateh.

Zadáním investora bylo navrhnout jednoduchý a nadčasový interiér, přizpůsobený jeho účelu a místu. Jedním z hlavních požadavků bylo maximálně využít kapacitu pro ubytování i větších rodin s dětmi a úměrně tomu vytvořit dostatek úložných prostor. Místa pod schody v chodbách jsou využita pro ukládání lyžařských přileb a věšáky na bundy. V apartmánech jsou na míru vyrobené rozkládací pohovky a matrace na spaní jsou umístěny také na galeriích.
V obytném prostoru soukromé části je pod masivní dubovou deskou jídelního stolu ukryt kulečník, v zásuvkách dětských postelí další matrace pro přespání kamarádů.
Díky neobvykle vstřícnému a aktivnímu přístupu klientů a profesionalitě prováděcích firem se podařilo dotáhnout interiér do posledního detailu.

Autorská zpráva
Foto: KIVA, Pavel Vopálka

Autor stavby: Mirhaus s.r.o.
Autor interiéru: Magda Stolková

Autor studie domu: Ing. arch. Tibor Czukás

 


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2017

 
 
 
 
50.0113813
16.6824094
Interiér chaty

Interiér chaty
Čenkovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz