Interiér holičství Tony Adam’s Barbershop

Interiér holičství Tony Adam’s Barbershop

(27. 4. 2017) Ateliér OOOOX

   
 
 
 
 

Interiér holičství Tony Adam’s Barbershop

Cílem bylo vytvořit pánský interiér – jak barevností, tak materiály. Ve stávajícím prostoru již byly provedeny statické úpravy a mohutné ocelové překlady byly tím pravým prvkem pro ideální pánský industriál. Poloha těchto nosných prvků vymezila celou dispozici prostoru.  Ocelové prvky jsme doplnili nábytkem v přírodním dubu, škrábanou omítkou a retro dlažbou.

Dispozice: vymezený prostor umožnil rozdělení jednotlivých funkcí bez výrazných stavebních zásahů. Zázemí je umístěno za barem, z prostoru pro hosty je přístupná toaleta. Vstupní část s barem, na který navazuje hlavní část s křesly, dále pak oddělující koridor s policemi s produkty a z něj přístupná toaleta. Posledním prostorem je opět část s holícími křesly a mycími pulty.
Bar je proveden z masivních trámů, které mají nepravidelné zakončení boční hrany. Vyvýšený ocelový pult zakrývá provoz baru, hmota zároveň slouží jako opěrka nohou. Proti baru je umístěna stará kožená sedačka, která odkazuje ke klasickým americkým holičstvím.
Holicí pulty byly vyrobeny ze dvou ocelových traverz, na něž je osazeno umyvadlo a mezi nimi prochází baterie z podlahy. Na traverzy jsou nasazena prkna pro odkládání kosmetiky. Zásuvky pro strojky a fény jsou skryty v zadních hranách traverz. Každé holicí místo je vybaveno kvalitním sicilským, ručně vyrobeným polohovacím křeslem v retro designu s červenou kůží. Stěny za zrcadly jsou oškrábány na omítku a přes celou stěnu je vždy umístěno zrcadlo. Podlahy v prostoru pro holení jsou provedeny v betonové stěrce.
Jednotlivé prostory pro holení odděluje tmavý koridor, který slouží pro prezentaci kosmetických produktů. Z této části je za skleněnou příčkou přístupná toaleta pro hosty. Povrchy tu byly otlučeny na cihlu a opatřeny černou výmalbou, před skleněnou příčkou jsou osazeny nenápadné tyče, které slouží k odkládání kabátů. Na podlaze je v tomto prostoru výrazná geometrická retro dlažba.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice


Místo: Laubova 1, Praha 3
Architekt: OOOOX –  Ing. arch. Radka Valová, Ing. arch. Martin Moravec
Klient: Tony Adam’s Barbershop
Rozloha: 133 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz