Interiér horského apartmánu

Interiér horského apartmánu

(19. 1. 2023) Atelier HORIZONT, Archistroj

   
 
 
 
 

Interiér horského apartmánu

Víkendový apartmán je součástí nově zrekonstruovaného bývalého penzionu ve Špindlerově Mlýně. Je situován v přízemí domu, který je posazen v kopci na konci cesty; okna apartmánu tak mohou nerušeně rámovat výhled na krkonošskou krajinu. Interiér apartmánu původně prošel rekonstrukcí, pro současného majitele byl ale nevyhovující. Ten se tedy rozhodl se pro kompletní rekonstrukci včetně výměny podlah, podhledů, veškerého zařízení, sanity apod. Na základě jeho požadavků byl vytvořen hřejivý interiér evokující horskou chatu s lehce industriálním nádechem, jehož hlavním motivem je přírodní dřevo v několika tvarových a povrchových obměnách.

Apartmán o velikosti 110 m2 je vstupní chodbou rozdělen na několik místností: ložnice, dětský pokoj, pokoj pro hosty a hlavní obývací prostor s kuchyní. Interiér je sjednocen do palety několika málo materiálů, kterým dominuje přírodní smrkové dřevo, velmi světle šedá výmalba, a shora jej uzavírá betonový strop s přiznaným kabelovým vedením, které probíhá celým apartmánem.
 
V interiéru je kladen důraz na jednoduchost a celistvost. Dřevěná podlaha v chodbě a hlavním prostoru přechází v přírodní smrkový obklad na stěnách. Struktura dřeva je podpořena poměrně velkou tloušťkou dýhy a jejím následným drásáním, které materiálu přidává na hrubosti a syrovosti. Totožný materiál se pak nachází i na jednotlivých kusech nábytku a interiér tak sjednocuje, pouze kuchyňská linka je mořena do tmavě šedé barvy a spolu s ostrůvkem se odděluje od obývací části. Této místnosti dominuje velký dřevěný jídelní stůl se závěsnými lampami a prkenným obkladem s lavicí v pozadí. Zbytek interiéru je laděný do šedivých tónů, jemných barev vždy s černým akcentem. Stejná linka je propsána i do ložnic, kde dřevěnou podlahu nahradil měkký koberec, a koupelen s velkoformátovou keramickou dlažbou doplněnou o betonové a ocelové detaily. Dojmu horské chaty napomáhá teplé světlo samostatně svěšených žárovek v celém apartmánu a lihový krb v rohu obývacího prostoru. Jednotlivá místa interiéru doplňují závěsná či přisazená svítidla, kdy každé z nich vytváří jinou, ať už denní či noční atmosféru.


Autorská zpráva
Foto: Radek Úlehla

Autor: 
Atelier HORIZONT s.r.o., Archistroj s.r.o.
Autorský tým: Ing. arch. František Bosák, ČKA
Ing. arch. Jolana Bosák Macháčková
Ing. arch. Pavel Paseka, ČKA                            
Ing. arch. Martin Žatečka
Adresa: Špindlerův Mlýn, Krkonoše
Klient: soukromý klient
Projekt: 2021
Realizace: 2022
Rozloha: 110 m2
Realizace: BRICK

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2022

Komentáře ke článku

 
 
 
 

20. 1. 2023 17:26:32. Re: Interiér horského apartmánu. Jitka

 
 
 
 

20. 1. 2023 17:26:32. Re: Interiér horského apartmánu. Jitka

  Můžete mi, prosím, vysvětlit rozdíl mezi "víkendovým apartmánem o výměře 110 m2", který má svého vlastníka, a bytem? Byty jsou definovány normou a mohou být i mnohem menší. Tak proč tohle není byt, když to má všechny jeho atributy? Pokud vím, tak název "apartmá" se používá v hotelích, když má host k dispozici pod jedním uzavřením víc pokojů. Ale kde se vzaly "apartmány"?
Mimochodem - jestli není dítě levák, tak tomu stolku v dětském pokoji zoufale chybí světlo zleva.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a