Interiér přístavby u řadového domu

Interiér přístavby u řadového domu

(11. 5. 2017) Barbora Léblová

   
 
 
 
 

Interiér přístavby u řadového domu

Dům čtyřčlenné rodiny je součástí developerského projektu 35 rodinných domů realizovaných roku 2008 v klidné rezidenční oblasti Slivence.
V třípodlažní stavbě bylo nutné vytvořit pokoj pro hosty s koupelnou a pracovnu. Vzhledem k tomu, že stavba tvoří krajní dům jednoho ze čtyř bloků řadovek, prostor pro přístavbu se nabízel rozšířením přízemí až na samou mez pozemku. Investoři chtěli maximálně respektovat charakter domu, proto na řešení architektonické části přístavby povolali vlastní architekty celého projektu s tím, že návrh interiéru zajistilo naše studio. Výsledkem tvůrčí spolupráce je stavba, která respektuje požadavky na funkční interiér.
Řešený prostor tvoří de facto jedna místnost s koupelnou a nově vytvořeným vstupem do domu. Největší výzvou bylo prosvětlení koupelny ve vnitřní části přístavby, bez možnosti uplatnění okna. Přišli jsme s poměrně odvážným návrhem použití „průsvitného betonu“, pro který se nadchl i osvícený investor. S hochy z Gravelli jsme vyprojektovali příčku řešenou ze tří bloků LiCrete tak, aby pouštěla světlo do koupelny, ale nebyla přitom příliš průsvitná. Efekty, které průsvitný rastr vytváří při různém dopadu světla, stojí za to.
Na podlahu byl položen tkaný vinyl, který strukturou připomíná koberec. Příjemně interiér zatepluje a zároveň má praktické vlastnosti podlahy ze syntetického materiálu.
Koupelna je zařízena skromně a účelně: na obklad byla použita bílá keramická mozaika klasického formátu 2,5 x 2,5 cm, dlažba má formát  7,5 x 7,5 cm šedé barvy, korespondující s LiCrete příčkou. Baterie jsou podomítkové, toaleta je řešena wc a bidetem v jednom.
Veškerý nábytek byl zhotoven atypově na základě požadavků klienta. Mělká šatní skříň je plynule spojena s knihovnou, která byla navržena podle formátů šanonů a knih. Okno bylo osazeno tak, aby stůl probíhal těsně pod ním bez použití parapetu.
Pracovní židle splňuje nejvyšší nároky na ergonomii, nicméně charakterem odpovídá duchu domácí pracovny. Rozkládací pohovka má velice kvalitní mechanismus umožňující snadnou manipulaci a zároveň poskytuje maximální komfort pro plnohodnotné spaní.

Autorská zpráva
Foto: studio Boys Play Nice


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Dokončení

2014

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz