Interiér rodinného domu v Brně

Interiér rodinného domu v Brně

(21. 8. 2017) studio AEIOU 

   
 
 
 
 

Interiér rodinného domu v Brně

Zadáním investora bylo navrhnout interiér do třípodlažního rodinného domu. Hlavním motivem, který se opakuje ve všech nadzemních podlažích, je použití dřeva (dubová spárovka, jasan) na nábytku a opakující se niky různých barevných odstínů nebo druhy dřevin. Obytné místnosti mají dřevěnou podlahu, chodby a koupelny byly opatřeny taženou epoxidovou stěrkou. Celý prostor domu materiálově spojuje nábytek ze světlého jasanu v kontrastu s plochami dřeva tmavšího (jádrový jasan).
První podlaží zahrnuje vstupní část se šatnou, halu s prádelnou a toaletou a společenskou místnost s výrazně tónovaným nábytkem a přístupem do zahrady. Druhé nadzemní podlaží tvoří převážně obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou. Následuje chodba se vstupy do spíže, toalety a pracovny. Ve třetím nadzemním podlaží jsou dva dětské pokoje, ložnice a dvě koupelny. Podlaží propojuje výrazově dominantní dřevěné schodiště, které svojí dynamickou křivkou vytváří sochu vinoucí se celým domem (materiál na stupních je z jádrového jasanu, zábradlí ze světlého jasanu).

Autorská zpráva
Foto: Jakub Holas


Autoři: studio AEIOU s.r.o. – Ing. arch. Jan Vojtíšek, Ing. Jakub Staník; spolupráce Ing. arch. Tamara Bemerová
Zastavěná plocha: 96 m²
Obestavěný prostor: 895 m³                                                    
Užitná plocha: 200 m2                                                  
Dodavatel interiéru: TARGET DESIGN s.r.o.                                                       

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz