Interiér v Holešovicích

Interiér v Holešovicích

Praha - Holešovice

(26. 2. 2020) boq architekti

   
 
 
 
 

Interiér v Holešovicích

Byt se nachází v novostavbě bytového domu. Majitelé, mladý aktivní pár, hledali oázu v centru Prahy. Základním výrazovým prvkem jsou tlumené odstíny, antracitově šedá a černá, tedy barvy, které uklidní mysl a zároveň snesou výrazný barevný akcent hořčičně žluté, majitelčiny oblíbené barvy. Dále ocel jako nosný prvek celého interiéru, doplněná o nádech přírodního dubového dřeva.
Chladná ocel, která protíná celý byt, se zde vyskytuje v několika podobách. Ocelové, na míru upravené stolové nohy byly použity jako podpora kuchyňského ostrůvku. Tím, že ostrůvek nesahá až k zemi, interiér výrazně odlehčuje a obytný prostor tak sceluje dohromady. Ocelové police, které jsou jako žiletky vsazeny do stěny, vytváří decentní knihovnu. V neposlední řadě se ocelové, antracitově šedé prvky objevují na mobilním nábytku a doplňcích, tedy na stole, židlích, konferenčním stolku a svítidlech.

Dispoziční řešení zůstalo nezměněné, výchozím stavem bylo bíle vymalováno a dřevěná podlaha. Veškerý nábytek byl navržen na míru, klíčová zde byla výborná spolupráce s truhlářem, která se odrazila na kvalitě provedení v detailu.
Obytnému prostoru dominuje černá kuchyně s odlehčeným pracovním ostrůvkem, na ni navazuje velmi jednoduchá knihovna, která trochu klame tělem – nároky na zhotovitele byly velmi vysoké.
Majitelé si nepřáli příliš rušivých prvků, nechtěli proto televizor. Namísto toho je v rámci obývací stěny zabudováno projekční plátno. Zde se pracovalo s atmosférou, slovo dostala chytrá elektroinstalace, práce s barvou podsvícení a osvětlení celého pokoje. Výsledkem je zážitek jako z kina.
Vestavěný nábytek je jednoduchý a účelně. Ať už je to sezení pro pohodlné přezutí v předsíni, nebo dvojlůžko s knihovnou a nočním stolkem v ložnici; jedná se o niky zasazené do nábytkových sestav.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz