Interiéry kanceláří FTMO

Interiéry kanceláří FTMO

(9. 8. 2022) YUAR Architects

   
 
 
 
 

Interiéry kanceláří FTMO

Firma FTMO přerostla svou původní kancelář v Opletalově ulici a své nové zázemí si vytvořila v horních patrech budovy Quadrio. Architekti z ateliéru YUAR pomohli obchodníkům vybudovat nové zázemí pro přibližně 90 lidí. 


Pro určení potřeb společnosti FTMO přizvali architekti z YUAR ke spolupráci firmu JuiceUp, která uspořádala se zakladateli a zaměstnanci FTMO workshop a provedla průzkum, v němž shromáždila názory uživatelů na design, vybavení a využití prostor. Z údajů vyplynulo, že mají nové kanceláře spojovat ticho, efektivitu a zábavu s důrazem na posílení komunitní atmosféry.

Z hlediska designu směřovalo architektonické zadání k vážnějšímu a reprezentativnějšímu místu. „Dbali jsme na to, aby design zůstal věrný značce, reflektoval její poslání a zároveň podpořil budoucí růst firmy. Odklon od improvizované startupové kanceláře směrem k funkčnímu a elegantnímu místu v centru Prahy akcentují materiály a barvy v antracitových a přírodních tónech dřeva okořeněné několika barevnými židlemi, spoustou zeleně a grafikou z firemního manuálu značky,“ vysvětluje architekt Gregory Speck.

Snad všude, kam se podíváte, najdete graf nebo alespoň jeho část. To je nejtypičtější pojítko s obchodováním na burze,“ říká CEO firmy FTMO a pokračuje: „Pracovní místa jsou navržena s ohledem na množství času, který trávíme u monitorů. Všechny pracovní stanice jsou vybaveny elektricky polohovatelným stolem a dvěma až čtyřmi monitory.“  Při navrhování pracovních stanic zohlednili designéři flexibilitu a soukromí zaměstnanců. Pro individuální práci slouží telefonní budky a zasedací místnosti.
 
Architekti uspořádali stoly do skupin, aby mohli členové týmu spolupracovat a zároveň si zachovali soukromí. To poskytuje například nepravidelný tvar stolů, jejichž zaoblené rohy naopak umožňují malá setkání pro rychlé diskuse. 

Nechybí moderní technologie
Součástí kanceláří je také podcastová místnost s high-end audiovizuální technikou. Hermeticky uzavřenou místnost s řízeným vstupním systémem odhlučňují dvojité stěny a strop tvoří dva různé typy akustického podhledu. Ze stropu se snáší nereflexní zelená obrazovka pro chromatické klíčování, náladu navozují speciální vícesměrová stmívatelná světla, a dění zaznamenává výkonná kamera. Zaměstnanci FTMO čtou ze zabudovaného teleprompteru a mixážní stanice vylepšuje živé přenosy. Aby nedocházelo k přerušování během záznamů, jsou venkovní dveře vybaveny červeným světlem ON AIR.

Panoramatický výhled na Prahu
Autoři návrhu odstranili uzavřené příčky a otevřeli prostor tak, aby měl každý stůl vizuální spojení s exteriérem a dostatek denního světla. Výhled na rušné centrum Prahy a Národní divadlo je možné vychutnat si z kteréhokoli místa v kanceláři. K zážitku z panoramatického výhledu přispělo i to, že všechny chodby jsou navrženy jako průhledy vedoucí k určitému orientačnímu bodu na konci. 

Autorská zpráva, redakčně upraveno
Foto: David Kraus, Radek Úlehla

Architektonický návrh: Lukáš Janáč, Gregory Speck, Martina Zachariášová, Christine Lessenko, Tomáš Livňanský, Anna Šlapáková / YUAR Architects
Celková plocha: 6. NP – 300 m2, 7. NP – 800 m2
Realizace: 2020

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz