Interiéry kanceláří FTMO

Interiéry kanceláří FTMO

(9. 8. 2022) YUAR Architects

   
 
 
 
 

Interiéry kanceláří FTMO

Firma FTMO přerostla svou původní kancelář v Opletalově ulici a své nové zázemí si vytvořila v horních patrech budovy Quadrio. Architekti z ateliéru YUAR pomohli obchodníkům vybudovat nové zázemí pro přibližně 90 lidí. 


Pro určení potřeb společnosti FTMO přizvali architekti z YUAR ke spolupráci firmu JuiceUp, která uspořádala se zakladateli a zaměstnanci FTMO workshop a provedla průzkum, v němž shromáždila názory uživatelů na design, vybavení a využití prostor. Z údajů vyplynulo, že mají nové kanceláře spojovat ticho, efektivitu a zábavu s důrazem na posílení komunitní atmosféry.

Z hlediska designu směřovalo architektonické zadání k vážnějšímu a reprezentativnějšímu místu. „Dbali jsme na to, aby design zůstal věrný značce, reflektoval její poslání a zároveň podpořil budoucí růst firmy. Odklon od improvizované startupové kanceláře směrem k funkčnímu a elegantnímu místu v centru Prahy akcentují materiály a barvy v antracitových a přírodních tónech dřeva okořeněné několika barevnými židlemi, spoustou zeleně a grafikou z firemního manuálu značky,“ vysvětluje architekt Gregory Speck.

Snad všude, kam se podíváte, najdete graf nebo alespoň jeho část. To je nejtypičtější pojítko s obchodováním na burze,“ říká CEO firmy FTMO a pokračuje: „Pracovní místa jsou navržena s ohledem na množství času, který trávíme u monitorů. Všechny pracovní stanice jsou vybaveny elektricky polohovatelným stolem a dvěma až čtyřmi monitory.“  Při navrhování pracovních stanic zohlednili designéři flexibilitu a soukromí zaměstnanců. Pro individuální práci slouží telefonní budky a zasedací místnosti.
 
Architekti uspořádali stoly do skupin, aby mohli členové týmu spolupracovat a zároveň si zachovali soukromí. To poskytuje například nepravidelný tvar stolů, jejichž zaoblené rohy naopak umožňují malá setkání pro rychlé diskuse. 

Nechybí moderní technologie
Součástí kanceláří je také podcastová místnost s high-end audiovizuální technikou. Hermeticky uzavřenou místnost s řízeným vstupním systémem odhlučňují dvojité stěny a strop tvoří dva různé typy akustického podhledu. Ze stropu se snáší nereflexní zelená obrazovka pro chromatické klíčování, náladu navozují speciální vícesměrová stmívatelná světla, a dění zaznamenává výkonná kamera. Zaměstnanci FTMO čtou ze zabudovaného teleprompteru a mixážní stanice vylepšuje živé přenosy. Aby nedocházelo k přerušování během záznamů, jsou venkovní dveře vybaveny červeným světlem ON AIR.

Panoramatický výhled na Prahu
Autoři návrhu odstranili uzavřené příčky a otevřeli prostor tak, aby měl každý stůl vizuální spojení s exteriérem a dostatek denního světla. Výhled na rušné centrum Prahy a Národní divadlo je možné vychutnat si z kteréhokoli místa v kanceláři. K zážitku z panoramatického výhledu přispělo i to, že všechny chodby jsou navrženy jako průhledy vedoucí k určitému orientačnímu bodu na konci. 

Autorská zpráva, redakčně upraveno
Foto: David Kraus, Radek Úlehla

Architektonický návrh: Lukáš Janáč, Gregory Speck, Martina Zachariášová, Christine Lessenko, Tomáš Livňanský, Anna Šlapáková / YUAR Architects
Celková plocha: 6. NP – 300 m2, 7. NP – 800 m2
Realizace: 2020

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz