Investor smí na Národní stavět prosklenou budovu místo hotelu

Investor smí na Národní stavět prosklenou budovu místo hotelu

(9. 10. 2014) (ČTK) - Investor budovy na rohové parcele na Národní třídě v centru pražské památkové rezervace získal souhlas se změnou projektu. Místo luxusního hotelu v proluce může vyrůst prosklená budova s obchody, restauracemi, kancelářemi a byty. ČTK to včera řekl mediální zástupce investora, společnosti Sebre, František Vorel.

 
 
 
 

Investor smí na Národní stavět prosklenou budovu místo hotelu

(ČTK) - Investor budovy na rohové parcele na Národní třídě v centru pražské památkové rezervace získal souhlas se změnou projektu. Místo luxusního hotelu v proluce může vyrůst prosklená budova s obchody, restauracemi, kancelářemi a byty. ČTK to včera řekl mediální zástupce investora, společnosti Sebre, František Vorel."Změnu jsme povolili. Právní moci to nabylo minulý týden," sdělil ČTK vedoucí odboru výstavby pro území Prahy 1 Oldřich Dajbych.

Stavba přitom byla zahájena na začátku letošního roku. Investor využil toho, že přípravné práce a stavba základů se mohla opřít o stavební povolení vydané na původní záměr.

Společnost Sebre koupila projekt i s platným stavebním povolením na hotel. Kvůli propadu v cestovním ruchu a vysoké nabídce ubytovacích kapacit v hlavním městě se firma rozhodla postavit polyfunkční budovu. Autorem nového projektu je architekt Stanislav Fiala.

V Paláci Národní má vzniknout 2479 metrů čtverečních obchodů a restaurací, ve vyšších patrech bude 7655 metrů čtverečních prostor pro ateliéry a kanceláře. Na střeše vznikne terasa. Proti původnímu návrhu bude budova menší o zhruba 2000 metrů čtverečních.

Projekt také počítá s rekonstrukcí sousedního památkově chráněného barokního Schönkirchovského paláce. Při jeho průzkumu byly objeveny cenné historické malby dřevěných stropů z konce 17. století a nástěnné malby.

"Zachováme nejen cenné malby na stěnách a malované dřevěné stropy, řemeslné prvky určené k restaurování a repasi. Vážíme si i obyčejných původních stavebních materiálů, jako cihel, opukových kamenů, dřevěných trámů, valounů ze staré dlažby, zničených dřevěných parket, i starých, dnes už neopravitelných, prejzů a tašek. Všechny tyto materiály schraňujeme a pečlivě ukládáme, abychom je pak v nové stavbě zapracovali," uvedl architekt Fiala.

Cenu projektu investor nezveřejnil, podle dřívějších odhadů by se měla pohybovat kolem miliardy korun. Pozemek v roce 2005 prodal magistrát tehdy zřejmě za rekordní cenu 234.700 korun za metr čtvereční, celkem za téměř 184 milionů korun. Stavba by měla být dokončena v roce 2016.

Související články:Doplněno Stavbaweb:
Vizualizace změněného projektu najdete např. ve fotogalerii deníku Metro ZDE.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz