Investor získal územní rozhodnutí ke stavbě na rohu "Václaváku"

Investor získal územní rozhodnutí ke stavbě na rohu "Václaváku"

(17. 9. 2013) (ČTK) - Investor, který chce postavit nový dům na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice, získal ke stavbě územní rozhodnutí. Jde o první nutný krok k možnému zahájení stavby. Účastníci řízení se proti rozhodnutí mohou odvolat. Stavební úřad dokument zveřejnil na radničních stránkách první městské části, zjistila ČTK. Plánovaná nová stavba vyvolala vlnu nevole u části veřejnosti, které se nelíbí demolice současného rohového domu.

 
 
 
 

Investor získal územní rozhodnutí ke stavbě na rohu "Václaváku"

(ČTK) - Investor, který chce postavit nový dům na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice, získal ke stavbě územní rozhodnutí. Jde o první nutný krok k možnému zahájení stavby. Účastníci řízení se proti rozhodnutí mohou odvolat. Stavební úřad dokument zveřejnil na radničních stránkách první městské části, zjistila ČTK. Plánovaná nová stavba vyvolala vlnu nevole u části veřejnosti, které se nelíbí demolice současného rohového domu.


O možnost zbourání nárožního domu, části technologických přístaveb hotelu Jalta a části torza bývalé tiskárny v Opletalově ulici již majitel, firma Flow East, stavební úřad zažádal. Úřad o tom ale podle dostupných informací zatím nerozhodl.

Aby mohl majitel postavit nový dům, potřebuje kromě demoličního povolení na současný objekt získat právě územní rozhodnutí a posléze stavební povolení. Proti všem těmto rozhodnutím se mohou účastníci řízení odvolat.

Vlastník domu musí na základě územního rozhodnutí dodržet několik podmínek. Dům by měl mít celkem devět nadzemních podlaží, bude tedy o dvě patra vyšší než sousední objekty. Dvě horní patra mají proto postupně ustupovat do pozadí. Půdorysně bude tvořit písmeno L.

Budova bude dále mít tři podzemní podlaží. V horním z nich a ve dvou nadzemních podlažích mají být podle plánů obchody, ve zbytku nadzemní části budou kanceláře.

Kolem projektu se už řadu měsíců vedou vzrušené debaty a proti bourání se několikrát demonstrovalo. V červenci ale ministryně kultury v demisi Alena Hanáková rozhodla, že dům nebude památkově chráněn, což otevřelo cestu k žádosti o jeho demolici.

Firma vlastní dům od roku 1994. Náklady na projekt včetně nákupu pozemku a budovy prý dosahují miliardy korun; druhou miliardu má stát nová stavba, která se má jmenovat Květinový dům. Záměr investora kritizuje posledních několik let řada odborníků.

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz