IPR Praha nesouhlasí se zbouráním Rustonky

IPR Praha nesouhlasí se zbouráním Rustonky

(13. 3. 2014) Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) nesouhlasí se zbouráním Rustonky, jednoho z nejstarších průmyslových závodů v Praze. Má zde vyrůst administrativně-obchodní centrum.

 
 
 
 

IPR Praha nesouhlasí se zbouráním Rustonky

Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) nesouhlasí se zbouráním Rustonky, jednoho z nejstarších průmyslových závodů v Praze. Má zde vyrůst administrativně-obchodní centrum.Koncem února definitivně zmizely poslední stopy Rustonky, která byla neodmyslitelnou součástí Karlína. Tento krok považuje IPR za chybu.
„K podobným nevratným zásahům dochází opakovaně. Hlavní příčinou je nekoncepční přístup k transformačním územím,“ říká Jan Šépka, vedoucí Kanceláře projektů a soutěží IPR.

Podle původních dohod měla být zachována památkově chráněná kotelna s komínem. Tento záměr obsahuje i projektová studie. Poslední únorový víkend však byl odstraněn i tento objekt. Svůj krok majitel zdůvodnil statickým posudkem. Provoz areálu byl ukončen v roce 2007 a ve stejném roce byla zbourána podstatná část budov. Byly vybudovány nové komunikace a zbývající volné území plánuje majitel zastavět.

Při prodeji pozemků a schvalování záměrů pro takto důležité lokality a objekty by měly být všemi zainteresovanými stranami vždy jasně dohodnuty a zdokumentovány podmínky, které je třeba dodržet, ale i sankce, které plynou z jejich porušení.

www.iprpraha.cz, www.uppraha.cz
Praha
12. 3. 2014
Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Výroba

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz