IQ Ostrava

IQ Ostrava

(29. 4. 2011) Stavební práce na IQ Ostrava zahájeny.
Autorem projektu je Václav Hlaváček ze studia Acht.
 

 
 
 
 

IQ Ostrava

Stavební práce na IQ Ostrava zahájeny.
Autorem projektu je Václav Hlaváček ze studia Acht.
 Společnost CTP zahájila výstavbu nového administrativního projektu IQ Ostrava. Investice přesáhnou 50 milionů eur a dokončení je plánováno v roce 2012. Projekt nabídne více než 22 000 m2 prvotřídních kancelářských prostor ve dvou budovách vysokých více než 50 metrů.

IQ Ostrava je nový kancelářský projekt nacházející se v docházkové vzdálenosti 5 minut od centra Ostravy. Komplex se skládá ze dvou propojených výškových budov o 14 a 9 patrech. Vyšší z nich nese název IQ Tower, nižší budova se jmenuje dle svého nájemce Tieto Tower. Velký důraz je kladen na obklopující zeleň se zahradními a vodními prvky. Zeleň pokryje více než 5 tisíc m2 plochy. Projekt bude mít také status „zelené budovy“, a to prostřednictvím certifikačního systému BREEAM. Architektem je Ing. Václav Hlaváček ze studia Acht.

„Doufáme, že administrativní projekt IQ Ostrava pomůže oživit širší centrum města a stane se místem, kam budou rádi chodit nejen zaměstnanci zde sídlících společností, ale také široká veřejnost hledající klid a odpočinek na velkých zelených plochách a v parcích, které budou součástí komplexu,“
uvedl Remon Vos, generální ředitel společnosti CTP, která je developerem projektu.

Celý komplex je již ze dvou třetin pronajatý společností Tieto, která je lídrem v oblasti informačních technologií a inženýrských služeb v Evropě. Menší budovu Tieto Tower má společnost pronajatou celou, ve vyšší budově IQ Tower několik pater. Díky tomuto pronájmu získala společnost CTP v nedávné době investiční úvěr od UniCredit banky.

Koncept budovy byl připravován v návaznosti na úspěch prvních „IQ buildings“, které se nacházejí v dalším kancelářském projektu CTP – Spielberk Office Centre v Brně.

Související články:
The Tieto Tower (IQ building) 3.2.2011

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz