„Jak se bude bydlet v roce 2050?“

„Jak se bude bydlet v roce 2050?“

(23. 2. 2011) Nově zrekonstruovaný Sál architektů představí výsledky studentské architektonické soutěže.
24. 2. - 24. 4., Staroměstská radnice v Praze

 
 
 
 

„Jak se bude bydlet v roce 2050?“

Nově zrekonstruovaný Sál architektů představí výsledky studentské architektonické soutěže.
24. 2. - 24. 4., Staroměstská radnice v Praze

Již pošesté zorganizovalo hlavní město Praha a společnost CENTRAL GROUP ideovou architektonicko-urbanistickou soutěž s cílem podpořit talentované studenty. Tento ročník nese název „Jak se bude bydlet v roce 2050?“. Od 24. února se v nově zrekonstruovaném Sále architektů na Staroměstské radnici představí osmnáct soutěžních návrhů včetně tří vítězných. Ty byly odbornou porotou pod vedením renomovaného historika architektury Ing. arch. Zdeňka Lukeše oceněny zejména pro nadhled, s jakým zachytily možný vývoj a sociologické aspekty v roce 2050.

Témata studentské architektonické soutěže byla v prvních ročnících spíše abstraktní – jednalo se o zpracování návrhu na bytový a rodinný dům pro 21. století. Loni bylo téma již konkrétnější. Studenti měli odevzdat návrh na Pavilon Slovanské epopeje, přičemž si mohli vybrat jednu ze tří lokalit v Praze. „Tím vznikla řada kvalitních návrhů, které aktivně zasáhly do aktuální diskuze o umístění pavilonu Slovanské epopeje v Praze “, říká Ing. akad. arch. Václav Králíček z Útvaru rozvoje hl. m. Prahy.
Tento ročník soutěže nese název „Jak se bude bydlet v roce 2050?“. „Téma jsme zvolili tak, aby bylo atraktivní pro mladé architekty a jejich návrhy, které ještě nejsou poznamenány každodenní rutinou a mohou přinést mnohé neotřelé a zajímavé pohledy na problém bydlení“, vysvětluje obchodní ředitel CENTRAL GROUP Jiří Vajner.
„Důvodem účasti hl. m. Prahy na těchto soutěžích je vyjádření podpory mladým, nadaným studentům architektury. Zajímavá a různorodá zadání pro jednotlivé ročníky podněcují studenty k plnému využití jejich fantazie a kreativity“, upřesňuje Králíček, který je současně členem odborné poroty.
Mezi projekty se objevily také studie ve stylu metabolismu, organické architektury, minimalismu či high-tech. Pro zpestření bude moci každý návštěvník výstavy hlasovat pro svého favorita. Sečtením hlasů na konci výstavy vyjde zajímavý výsledek, zda se vnímání lidí shoduje s názorem odborné poroty. Ta za vítěze soutěže jednomyslně vyhlásila invenční návrh Bc. Ondřeje Chybíka z FA VUT Brno.

Ondřej Chybík - 1. místo Tomáš Tatýrek - 2. místo Andrej Kačera - 3. místo

Útvar rozvoje hl. m. Prahy
Praha, 21. 02. 2011

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz