Jak správně položit a udržovat kamennou drť?

Jak správně položit a udržovat kamennou drť?

(8. 12. 2022) Kamenná drť do zahrady nepotřebuje skoro žádnou údržbu, když ji řádně v prvopočátku založíte

 
 
 
 

Jak správně položit a udržovat kamennou drť?

Kamenná drť odjakživa sloužila jako okrasná nebo užitková plocha. Abyste s ní neměli starosti, je nutné správné uložení. Ptáte se jak na to? V následujících řádcích se dozvíte, jaký postup je optimální.

Variabilita kamenných drtí
Kamenné drtě mohou být z libovolné horniny a pořídit si je můžete prakticky v jakékoliv barvě a velikosti. To je obrovskou výhodou pro ladění ve správných odstínech s jinými prvky na pozemku. Mezi nejoblíbenější a nejuniverzálnější patří kamenná drť bílá. Také černá varianta je skvělá a hodí se do zastíněných prostor ke světle kvetoucím rostlinám, do interiéru k fontánám nebo do zimní zahrady. Také je to vhodná kamenná drť na hroby, která vytváří smuteční atmosféru.

Kamenné drtě bez pravidelného udržování
Kamenná drť do zahrady nepotřebuje skoro žádnou údržbu, když ji řádně v prvopočátku založíte. Vyhnete se nekonečnému vytrhávání houževnatého plevele a stříkání herbicidy. Prvním krokem pro přípravu bezúdržbové plochy s kamennou drtí je plánování. Už předem musíte vědět, kam ji umístíte, a jak velká bude. Na základě těchto informací přibližně vypočítáte objem kamenné drtě, kterou nakoupíte. Pro vyznačení plochy vám stačí pár kolíků a provázek. Uděláte si tak přesnou představu o budoucím vzhledu vaší zahrady.

Počátek práce s kamennou drtí
Když už víte, kam budete kamennou drť umisťovat a máte koupenou tu optimální, je na čase vzít do ruky nářadí. Odstraňte vegetaci a horní vrstvu zeminy. Čím větší rozměry jednotlivých fragmentů kamenné drtě, tím hlubší prostor musíte připravit. Nebude pak vidět podloží. Do připravené díry vložte geotextilii s přesahem zhruba 5 až 10 cm. Nezapomeňte také umístit neviditelný obrubník, aby kamenná drť neopouštěla vymezenou plochu.

Dokončení bezúdržbové plochy vyplněné kamennou drtí
Následně vysypejte do předem nachystaného prostoru kamennou drť. Rozhrabejte ji pečlivě po celé ploše a nezapomeňte na rohy. Schovejte si nějaké množství na dosypání, protože kamenná drť časem sesedne. Až budete mít zaplněný prostor, zastřihněte geotextilii, aby nepřesahovala a nekazila celkový dojem. Prodej kamenné drtě na paletách vám zajistí nejen dostatek materiálu, ale i jednoduché uskladnění.

Kde nakoupíte kamennou drť?
Máte vybranou ladící barvu pro kamennou drť? Prodej pytlovaného materiálu v různých frakcích je pro vás nejvhodnější a nabízí jej e-shop Stonex.cz. Když náhodou kamenná drť zbyde, můžete si ji pohodlně a bezpečně uložit v uzavíratelném pytli s ventilem. Doprava je po celé České republice zdarma.

Komerční prezentace
Foto: Freepik


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz