Jak stavět po 2020

Jak stavět po 2020

(12. 2. 2020) Kurz Vás připraví, co si pohlídat a na co si dát při koupi, stavbě nebo rekonstrukci vašeho bydlení pozor

 
 
 
 

Jak stavět po 2020

Termíny:
20. 2. 2020
Praha, nadace ABF, Václavské náměstí 833/31  
12. 3. 2020 Brno, budova JMK, Cejl 530/73

Centrum pasivního domu se dlouhodobě zaměřuje na informovanost, osvětu v oblasti stavebnictví a ukázky dobré praxe. Pomáháme zlepšovat úroveň stavebnictví v Česku a upozorňujeme na dlouhodobé nešvary. Využijte našich zkušeností a navštivte náš unikátní kurz, zaměřený speciálně na uživatele – budoucí majitele domu. Zjistěte, jak postavit dobrý dům a co vám v tom může zabránit.

Co se dozvíte:
1) K čemu se hodí projekt a co by v něm mělo být?
2) Jak se nenechat omámit čísly
3) Plísně, netěsnosti a tepelné mosty v domě nechceme
4) Jak mít doma teplo a zároveň vyvětráno
5) Co se dá zkontrolovat?
6) A spoustu dalšího...

Osnova kurzu:

  • Seznámení s pojmy energeticky úsporných budov
  • Legislativní požadavky
  • Základní pravidla a chyby při návrhu energeticky úsporných budov
  • Seznámení s technologickým vybavením domu (vytápění, vzduchotechnika)
  • Problematická místa při realizaci, příklady dobré praxe
  • Příklady dobrých projektů, ukázka vzorových detailů
  • Základní ekonomické zhodnocení opatření
  • Informace o dotačních programech
  • Ukázka možností a potřeby optimalizace v PHPP
Více informací a možnost přihlásit se najdete ZDE.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

13. 2. 2020 15:49:48

Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje

Eva Jiřičná nezvolila londýnskou City jako dobrý příklad - je to odstrašující směska exkluzivních solitérů, které samy o sobě jsou jistě pozoruhodnými architekturami, ale urbanisticky zničily svou anarchií, necitlivostí k dřívějším duchovním dominantám - wrenovským kostelům, a dříve jednotné koloniální zástavbě, kus historického centra města. V Praze byl už za I. republiky uvnitř města podobný urbanistický faul jen Havlíčkův Penzijní ústav na Žižkově, a po válce na tomto žižkovsko-vinohradském horizontu zatím jen štíhlá televizní věž a krabicovitá budova bývalého PZO Strojexport. Pankráckou "zubatou" siluetu lze doplněním dalších mrakodrapů zacelujících v dálkových pohledech mezery do nové obalové "Gaussovy křivky" opravit, a je to od MPR dostatečně daleko. Žižkovsko-vinohradský horizont je narušený málo a je blíže, takže je to záležitost citlivější. Přesto stojí Jiřičné návrh za úvahu. Spolu se zástavbou nákladového nádraží by mohly vytvořit nové centrum Žižkova a svou vlastní kvalitou architektury tento horizont spíše obohatit, než pokazit. Není to přece ani nepovedený "dort" v podobě blízkého hotelu, ani rádoby "krystal" vedle krabice Strojexportu, ale zajímavá skupina výškových domů, snesitelně daleko od historického jádra města a MPR, výborně komunikačně napojená, zejména kdyby byla tímto směrem vedena trasa metra "D" od Náměstí míru do Libně a Vysočan namísto nelogického "ohnutí" zpět k Wilsonovu nádraží. Je to ovšem věc odborné diskuze a také politické odvahy, které se bohužel nedostalo projektu Kaplického knihovny na Letné. Ostatně pod Parukářkou vyrostly dost nahusto věžáky, o kterých vědí jen místní znalci, protože jsou schované ve 2. pořadí za budovami pošt a SUDOPu. Masiv Parukářky a zástavba před i vysoká zeleň Olšanských hřbitovů by část výšky nových výškových budov opticky ubrala. Uznávám ale, že argumenty odpůrců jsou rovněž silné a nutno je brát vážně. Měly by se vyzkoušet dostupné modely vizualizace záměru z různých stanovišť, jak nabízí GIS technologie Útvaru rozvoje města, a pak teprve po diskuzi odborníků i s veřejností rozhodnout.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz