Jak stavět po 2020

Jak stavět po 2020

(12. 2. 2020) Kurz Vás připraví, co si pohlídat a na co si dát při koupi, stavbě nebo rekonstrukci vašeho bydlení pozor

 
 
 
 

Jak stavět po 2020

Termíny:
20. 2. 2020
Praha, nadace ABF, Václavské náměstí 833/31  
12. 3. 2020 Brno, budova JMK, Cejl 530/73

Centrum pasivního domu se dlouhodobě zaměřuje na informovanost, osvětu v oblasti stavebnictví a ukázky dobré praxe. Pomáháme zlepšovat úroveň stavebnictví v Česku a upozorňujeme na dlouhodobé nešvary. Využijte našich zkušeností a navštivte náš unikátní kurz, zaměřený speciálně na uživatele – budoucí majitele domu. Zjistěte, jak postavit dobrý dům a co vám v tom může zabránit.

Co se dozvíte:
1) K čemu se hodí projekt a co by v něm mělo být?
2) Jak se nenechat omámit čísly
3) Plísně, netěsnosti a tepelné mosty v domě nechceme
4) Jak mít doma teplo a zároveň vyvětráno
5) Co se dá zkontrolovat?
6) A spoustu dalšího...

Osnova kurzu:

  • Seznámení s pojmy energeticky úsporných budov
  • Legislativní požadavky
  • Základní pravidla a chyby při návrhu energeticky úsporných budov
  • Seznámení s technologickým vybavením domu (vytápění, vzduchotechnika)
  • Problematická místa při realizaci, příklady dobré praxe
  • Příklady dobrých projektů, ukázka vzorových detailů
  • Základní ekonomické zhodnocení opatření
  • Informace o dotačních programech
  • Ukázka možností a potřeby optimalizace v PHPP
Více informací a možnost přihlásit se najdete ZDE.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz