Jarmund/Vigsnaes arkitekter: Stanice pro kontrolu váhy Gullesfjord

Jarmund/Vigsnaes arkitekter: Stanice pro kontrolu váhy Gullesfjord

(11. 5. 2012) Budova pro kontrolu váhy nákladních aut je postavena na křižovatce silničních tahů na Lofoty a ostrov Vesterålen, v Gullesfjordu, v kraji Troms, v Norsku.

 
 
 
 

Jarmund/Vigsnaes arkitekter: Stanice pro kontrolu váhy Gullesfjord

Budova pro kontrolu váhy nákladních aut je postavena na křižovatce silničních tahů na Lofoty a ostrov Vesterålen, v Gullesfjordu, v kraji Troms, v Norsku.místo: Gullesfjord, kraj Troms, Norsko
klient: statens vegvesen, region nord v/frits karlsen
autor:
Jarmund/Vigsnaes Arkitekter
architekti: Einar Jarmund, Håkon Vigsnæs, Alessandra Kosberg, Stian Schjelderup, Kazuhiko Yamada
konzultanti: AS Frederiksen, UnionConsult BORO VVS og Miljø AS,
Malnes og Endresen AS
plocha: 308 m2
dokončeno: 2011   
foto: Håkon Aurlien, Nils Petter Dale, archív autorů


Stanice pro kontrolu váhy nákladních aut
Budova v Gullesfjordu je vybavena zařízením na kontrolu váhy nákladních vozidel. Kapacita počítá s předpokládaným nárůstem těžkých nákladů v regionu. Inspirována panenskou krajinou národního parku, je stavba definována betonovou střechou pokrytou vegetací. Minimalizuje tak svůj vizuální dopad na okolí s cílem jemného zakomponování do okolniho prostredi. Objekt je částečně integrován do terénu.

Střecha ve tvaru baldachýnu je podepřena nakloněnými sloupy. Svým přesahem klesá směrem k zemi a částečně zakrývá prosklenou východní fasádu. Průjezd vozidel, vážení, je realizováno pod hřebenem střechy na severní a jižní straně. Technické prostory a kanceláře jsou určeny pro 3-4 zaměstnance.

Stanice je prvním krokem realizace studie z roku 2007. V místě je plánována čerpací stanice, kavárna s obchodem, křižovatka autobusové dopravy a turistických zařízení. Místo se nachází na samém okraji jednoho z nedotčených norských národních parků a hlavním úkolem této studie bylo ukázat, jak integrovat stavební hmotu do této křehké krajiny.


půdorys přízemí


řezy
pohledy


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz