JDS: Kagithane business campus, Istanbul

JDS: Kagithane business campus, Istanbul

(7. 5. 2013) Atelier JDS nás informoval, že zvítězil ve výběrovém řízení developera Feryapi, který vyzval UN Studio (NL), Massimiliana Fuksase (IT) a Julien De Smedt Architects, aby předložili své návrhy pro projekt v Istanbulu o rozloze 100 000 m2. JDS získal v lednu kontrakt, stavba začne v červnu 2013.

 
 
 
 

JDS: Kagithane business campus, Istanbul

Atelier JDS nás informoval, že zvítězil ve výběrovém řízení developera Feryapi, který vyzval UN Studio (NL), Massimiliana Fuksase (IT) a Julien De Smedt Architects, aby předložili své návrhy pro projekt v Istanbulu o rozloze 100 000 m2. JDS získal v lednu kontrakt, stavba začne v červnu 2013.

Premier Campus v Kagithane je obchodní čtvrť, která se zaměřuje na uživatele kvalitního pracovního a životního prostředí a jeho přítomnost v Istanbulu je novou formou kontextového a městského přístupu: stavbu zformovala naše touha komunikovat se svým okolím. Otevírá se do okolí a nabízí prostory jako náměstí, intimní zahrady a velkorysé terasy uživatelům budovy i kolemjdoucím.
Objem bloku je doslova vyřezán s cílem pozvat okolí dovnitř. Místní kopcovitá krajina, která je pro Istanbul charakteristická, pokračuje v meandrech objemu jak v plánu, přizpůsobeném okrajům pozemku, tak v řezu, spřadeném do sebe v sériích mírně zakřivených svahů, které odrážejí vlny blízkého Bosporu.
Živý obchodní ruch v přízemí se hrne na náměstíčka a do krajiny. Horní kanceláře jsou otevřené k zeleným terasám zarostlým bujnou vegetací, která ochlazuje horká jara a léta. Objekt jez dálky jasně čitelný a otevřený velkoryse městu. Zblízka se interiéry stanou diskrétnější, před sluncem je chrání stínicí žaluzie.
Projekt působí jako katalyzátor obchodního života v novém Istanbulu, který podporuje současnou kulturu, architekturu a životní styl. Měli jsme na mysli budovu, kde vnitřek je v interakci s vnějškem, která má fexibilní dispozice, jež umožní každému, aby si v nich našel své místo, ať už je to malá společnost vlastněná jedincem, nebo velká korporace zaměstnávající stovky lidí. Věříme v pluralitu, kde by měly koexistovat různé subjekty a vyměňovat si své zkušenosti. Premier Campus je místem, kde by se taková diverzita mohla uplatnit.
Celý projekt můžete vidět zde

Místo: Istanbul, Turecko
Klient: Feryapi
Architekt: JDS
Hlavní architekti: Julien de Smedt, Kamile Malinauskaite
Vyzvaná soutěž: 2013
Začátek stavby: červen 2013

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz