JDS: Kagithane business campus, Istanbul

JDS: Kagithane business campus, Istanbul

(7. 5. 2013) Atelier JDS nás informoval, že zvítězil ve výběrovém řízení developera Feryapi, který vyzval UN Studio (NL), Massimiliana Fuksase (IT) a Julien De Smedt Architects, aby předložili své návrhy pro projekt v Istanbulu o rozloze 100 000 m2. JDS získal v lednu kontrakt, stavba začne v červnu 2013.

 
 
 
 

JDS: Kagithane business campus, Istanbul

Atelier JDS nás informoval, že zvítězil ve výběrovém řízení developera Feryapi, který vyzval UN Studio (NL), Massimiliana Fuksase (IT) a Julien De Smedt Architects, aby předložili své návrhy pro projekt v Istanbulu o rozloze 100 000 m2. JDS získal v lednu kontrakt, stavba začne v červnu 2013.

Premier Campus v Kagithane je obchodní čtvrť, která se zaměřuje na uživatele kvalitního pracovního a životního prostředí a jeho přítomnost v Istanbulu je novou formou kontextového a městského přístupu: stavbu zformovala naše touha komunikovat se svým okolím. Otevírá se do okolí a nabízí prostory jako náměstí, intimní zahrady a velkorysé terasy uživatelům budovy i kolemjdoucím.
Objem bloku je doslova vyřezán s cílem pozvat okolí dovnitř. Místní kopcovitá krajina, která je pro Istanbul charakteristická, pokračuje v meandrech objemu jak v plánu, přizpůsobeném okrajům pozemku, tak v řezu, spřadeném do sebe v sériích mírně zakřivených svahů, které odrážejí vlny blízkého Bosporu.
Živý obchodní ruch v přízemí se hrne na náměstíčka a do krajiny. Horní kanceláře jsou otevřené k zeleným terasám zarostlým bujnou vegetací, která ochlazuje horká jara a léta. Objekt jez dálky jasně čitelný a otevřený velkoryse městu. Zblízka se interiéry stanou diskrétnější, před sluncem je chrání stínicí žaluzie.
Projekt působí jako katalyzátor obchodního života v novém Istanbulu, který podporuje současnou kulturu, architekturu a životní styl. Měli jsme na mysli budovu, kde vnitřek je v interakci s vnějškem, která má fexibilní dispozice, jež umožní každému, aby si v nich našel své místo, ať už je to malá společnost vlastněná jedincem, nebo velká korporace zaměstnávající stovky lidí. Věříme v pluralitu, kde by měly koexistovat různé subjekty a vyměňovat si své zkušenosti. Premier Campus je místem, kde by se taková diverzita mohla uplatnit.
Celý projekt můžete vidět zde

Místo: Istanbul, Turecko
Klient: Feryapi
Architekt: JDS
Hlavní architekti: Julien de Smedt, Kamile Malinauskaite
Vyzvaná soutěž: 2013
Začátek stavby: červen 2013

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz