Jean-luc Fugier: kabina pro hlídané parkoviště

Jean-luc Fugier: kabina pro hlídané parkoviště

(12. 10. 2011) Prototyp domku pro obsluhu parkoviště.

 
 
 
 

Jean-luc Fugier: kabina pro hlídané parkoviště

Prototyp domku pro obsluhu parkoviště.
Místo: Aix en Provence, Francie
Klient: dopravní odbor města Aix en Provence
Architekt:
Jean-Luc Fugier
Spolupráce:
FeST Architecture
Datum projektu: 2010
Náklady: 62 500 Euro
Zastavěná plocha: 30 m²
Studie a návrh: 9 měsíců
Výroba a výstavba: 3 měsíce (z toho tři týdny na místě)
Foto: Philippe Piron


Projekt "ocal gardien du parc relais des pinchinats", jak to zní francouzsky, což je česky "kabina hlídače v Park and Ride ve čtvrti Pinchnats" byl vyvolán rostoucí potřebou parkovišť poblíž konečných zastávek hromadné dopravy. Tento prototyp má zefektivnit proces platby a usnadnit dočasný služební pobyt příslušného zaměstnance parkoviště. Pravoúhlý půdorys se směrem vzhůru lehce otáčí. Konstrukce umožňuje celodenní kontrolu vjezdu a výjezdu a současně hlídat situaci na celém parkovišti. Dřevěné pruhy kolem celého obvodu fasády zabezpečují okna kanceláře a regulují tepelné zisky na jižní straně. Hoblovaná modřínová prkna jsou umístěna v pravidelných odstupech od stěny ke stěně. Jsou spojeny v šikmých hranách stěn nebo zakončeny na okrajích místa pro poplatky. Kabina má tvar písmene "L", nad parkovacím automatem chrání střecha se zabudovaným osvětlením pro noční využití zákazníky před špatným počasím.jihozápadní nároží a jižní pohled


detail nároží

osvětlení je zabudováno do střešního baldachýnu

 


noční osvětlení


(vlevo) jihozápadní nároží (vpravo) jihovýchodní nároží


kryté okno


vstup


 


stavba rámů dřevěné konstrukce


dřevěné rámování


stavba rohu před montáží


montáž prefabrikované konstrukce


montáž baldachýnové střechy
 

 Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz