Jedinečný dům na Křivoklátsku

Jedinečný dům na Křivoklátsku

(14. 4. 2021) Chalet, kde vládne dřevo a betonové stěrky

   
 
 
 
 

Jedinečný dům na Křivoklátsku

Pokochejte se pohledem na jedinečný dům nacházející se v nádherné přírodě Křivoklátska. Dům tvoří dva dřevěné „chalety“ doplněné o zelenou střechu, která pomáhá domu splynout s nádhernou okolní krajinou. Dům je postaven jako dřevostavba kombinovaná s betonovými monolity, což se velice vkusně propisuje i v interiéru, kde mezi materiály dominuje vybrané dřevo v kombinaci se stylovými stěrkami Betonepox® a Imitace betonu®. To vše je pak doplněno jednobarevnými povrchy jako černá keramika, černý cembrit či tmavé hliníkové rámy oken.   


 Je zřejmé, že byl kladen veliký důraz na pečlivý výběr materiálů a esteticky jednoduchá řešení, které se odrážejí v čistotě celého domu. Právě proto byla v chaletu, kde se nachází privátní část v podobě ložnice se šatnou a koupelnou, použita voděodolná stěrka Betonepox®, která se dokáže přizpůsobit jakémukoli odstínu a její aplikace je možná i na koupelnový nábytek. Ve druhém chaletu se pak nachází společenská část domu, která skýtá obývací pokoj s kuchyní včetně jídelny a kde se opět skvěle doplňují dřevěné prvky s moderní cementovou stěrkou Imitace betonu®, která reálně imituje betonové monolity.    

Stěrka Betonepox® se skvěle se uplatní v namáhaných prostorech, pyšní se bezkonkurenční odolností, tvrdostí a životností. Jde o stěrku na bázi epoxidu bez přídavku cementu, kterou není nutné chránit před vodou lakem. Na rozdíl od cementových stěrek je Betonepox® schopen překlenout i mírné prasklinky v podkladu. Stěrku můžete aplikovat na téměř libovolný podklad, dokonce i na původní obkladačky. Nemusíte je tak složitě odstraňovat.

Imitace betonu® pak navozuje dojem chladného nadčasového betonu, jehož šedý odstín se hravě sladí s libovolnou barvou a nejrůznějšími doplňky. Tato epoxidová stěrka o tloušťce cca 1,5 mm, může být nanesena na téměř libovolný povrch.

Více informací a inspirace, kde všude vypadají minimalistické betonové stěrky skvěle, najdete na www.nemec.eu, na facebookových stránkách nebo na Instagramu.

podle podkladů společnosti Němec

Komentáře ke článku

 
 
 
 

16. 4. 2021 17:41:09. Re: Jedinečný dům na Křivoklátsku. Jitka

 
 
 
 

16. 4. 2021 17:41:09. Re: Jedinečný dům na Křivoklátsku. Jitka

  Líbí se mi kombinace dřeva a stěrky, obzvlášť když na fotkách vypadá namodrale, ale proč tomu. proboha, říkáte chalet? Ani hlídači pravopisu se tohle slovo nelíbí.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz