Ještěd F Kleci #10

Ještěd F Kleci #10

(11. 7. 2013) Ve středu 19. 6. 2013 se v Liberci udílel již desátý jubilejní Ještěd f kleci, ocenění pro nejlepší práce, které na půdě Fakulty umění a architektury v letním semestru vznikly. Po neskutečně parném dni, v atelieru připomínajícím saharskou poušť vybrala porota 9 nejlepších projektů. Vítězem se stal Tomáš Zavoral se svou bakalářskou prací Wasser Gasometer Dresden.

 
 
 
 

Ještěd F Kleci #10

Ve středu 19. 6. 2013 se v Liberci udílel již desátý jubilejní Ještěd f kleci, ocenění pro nejlepší práce, které na půdě Fakulty umění a architektury v letním semestru vznikly. Po neskutečně parném dni, v atelieru připomínajícím saharskou poušť vybrala porota 9 nejlepších projektů. Vítězem se stal Tomáš Zavoral se svou bakalářskou prací Wasser Gasometer Dresden.

Nelehkého úkolu porotce se letos zhostili:
Ida Čapounová /iuch/
Jan Tesař /Stempel & Tesar acrhitekti/
Boris Redčenkov /A69/
Marek Kopeć /Kopeć Dušek architekti/
Štěpán Valouch /ovâ??a/

Jednotlivci â?? ocenění:
1. místo /vítěz JFK #10/
Tomáš Zavoral / Wasser Gasometer Dresden// bakalářská práce/ atelier Jiřího Suchomela a Martina Šamla/2.místo
Vendula Urbanová / Dům s divadlem, Janov u Litomyšle// bakalářská práce/ atelier Zdeňka Fránka a Dany Rakové/3.místo
Lukáš Koubek / Public Art Gallery, Litomyšl// 4.ročník/ atelier Antonína Nováka a Vladimíra Baldy/
Tereza Scheibová / Objekty pro komunitu obce Rádlo// bakalářská práce/ atelier Radka Suchánka a Petra Janoše/


 

Jednotlivci â?? nominace:
Na jednom stupni stanulo celkem 5 nominovaných studentů:
Alžběta Bláhová / Pavlačový dům na Žižkově// 2.ročník/ atelier Jiřího Suchomela a Martina Šamla/
Ondřej Pchálek / Bezový háj/ 3.ročník// atelier Antonína Nováka a Vladimíra Baldy/
Jiří Lukáš a Adam Lacina / Fojtka// 3.ročník/ atelier Zdeňka Fránka a Dany Rakové/
Kateřina Fryzelková / Polyfunkční dům Kladno// 5.ročník/ atelier Jana Hendrycha a Jiřího Janďourka/
Andrea Pujmanová / Vinařství Chlumčany// bakalářská práce/ atelier Zdeňka Fránka a Dany Rakové/Oceněné ateliery:
Porota rozhodla vyzdvihnout rovnou dva ateliery â?? prvokový atelier Petra Šmídka a Jiřího Žida, kde studenti prvního ročníku zpracovávali celkem tři úkoly â?? lávku před Krajským úřadem Liberec, lákadlo pro libereckou přehradu a plavidlo pro její překonání suchou nohou.
Druhým oceněným se stal nový atelier Liberecký kraj architektů Radka Suchánka a Petra Janoše, kde studenti napříč ročníky zpracovávali zásahy do různých obcí Libereckého kraje, jež by mohly iniciovat rozvoj kraje a života místních obyvatel. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz